Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan és miként szerzik be...

Honnan és miként szerzik be ezeket az olcsó, magánszemélyektől (is) vásárolható Windows kulcsokat?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy ez az EU-ban legális, ami számomra azért érdekes, mert se számla se semmi nélkül lehet venni 2-3 ezerért.

Vagy ez ilyen féltve őrzött titok lenne?

Csak mert sehol nem találok róla semmit, hogyan jutnak hozzá ezekhez a "legális" kulcsokhoz tonnaszám egyes magánszemélyek.


2020. jan. 19. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: rendszergazda egy nagyobb cégnél, ahol van 300 gép, de vesznek 500 kulcsot. Rajta marad 200, amit szépen eladogat. A mennyiségi kulcsokat csak nagy szervezetek tudnak venni, ott kell lennie egy kulcsszemélynek akinek van hozzáférése a felesleges kulcsokhoz, és tudja hogy azok nem lesznek már felhasználva. Aztán vagy ő adja el, vagy egyben a kulcsokat egy másik személynek, aki szintén felteszi eladásra őket.
2020. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ezek szinte 90% -a "Volume MAK" típusú kulcs.

Én azt tippelem, hogy cégek megvásárolják, és valaki "kimenti" a megmaradt kulcsokat, amit illegálisan tovább értékesít.


Én legutóbb a software-codes.com -ról vettem. Mondom még 3 euro sincs, egy próbát megér.

Küldték is a "Retail" licencként árult kulcsukat. A ShowKeyPlus programmal ellenőriztem, -amit már sejtettem is- hogy ez egy "Volume MAK" kulcs valójában.

Megreklamáltam, hogy hát nem azt kaptam amit vásároltam. Elnézést kértek amiért összecserélték és ezúttal tényleg Retail kulcsot küldtek. Összecserélték, na persze, hiszi a piszi. :D


Haverom ebay -ről vett kulcsot, de csak pár hónapig működött. Gondolom akkor jöttek rá Microsofték, hogy ez egy olyan kulcs amivel visszaéltek és letiltották.

Egyébként a Volume MAK -nak van egy olyan tulajdonsága is, hogy csak egy bizonyos számban aktiválható.

Tehát pl ha 100 gépre szól a licenc. AZt akkor is eléred, ha 100 különböző gépen aktiválod, vagy 100 -szor újratelepíted a ugyan azt a gépet, majd beaktiválod.

Szóval egy újratelepítés után már nem biztos hogy működni fog a kulcs.


És sajnos nem tudod a kulcs típusát ellenőrizni addig, míg meg nem jön. Szóval elég lutri.

2020. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 és ezek a kulcsok nem hiányoznak majd senkinek?

Vagy ez el van "könyvelve" veszteségnek a cég részéről?

Mert az oké, hogy nyilván olcsóbban jutnak cégek a kulcsokhoz nagy tételben, de valahol csak nyilvántartják, hogy az 500-ból csak 300 lett felhasználva.

A másik meg hogy lassan már az utca végi vegyes boltban is lehet pár ezerért win 10 kulcsot venni. Kétlem hogy ennyi mennyiségi kulcsot dobálnának ki a cégek.

Én itt valami egyáltalán nem legális módszert feltételezek, csak gondolom senki nem meri elárulni, mert az rontaná az üzletet.

Karácsonyi "akcióba' láttam 1500 forintért 10 Pro retail kulcsokat. Ha valaki ennyiért árulja, az kétlem hogy legális módon jutott hozzá.


A 2 privát írónak: Sem eladni sem venni nem akarok kulcsot. Nem is értem a kérdésből hogyan következtettétek ki, hogy én kulcsokkal üzletelek...

2020. jan. 19. 14:13
 4/4 anonim válasza:

Ez a Sofware Codes engem is átvert a Volume MAK licensszel...

Retailként vettem 2 kulcsot és azok is mindkettő mennyiségi licensz...

Igaz több mint 1 hónapja vettem, de most ellenőriztem én is a kérdést meglátván és írtam nekik e-mailt... remélem nekem is küldenek rendes retailt ..

2020. jan. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!