Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit és hogyan kell beállítani...

Mit és hogyan kell beállítani az operációs rendszerben (Win7) és/vagy az Excelben, ha azt szeretném, hogy a mappák tatalmának kilistázásakor a fájlok nevei a kiterjesztésükkel együtt jelenjenek meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak fájlok neve látszik, és csak a Tulajdonságok előhívásakor látom, hogy pl. az adott excel fájlom milyen kiterjesztésű.

Azt szeretném, ha a Windows Intéző használata során a fájlnevek végén azok kiterjesztése is látható és módosítható lenne.

Van erre megoldás?



#Excel #Windows intéző #Win97 #fájlok kiterjesztése #fájlkiterjesztés megjelenítése #fájlkiterjesztés módosítása
2020. jan. 21. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Azt ne vedd figyelembe, hogy mely programok súgója írja le, az eredmény ugyanaz.

2020. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönet a gyors segítségért!

Már az első linken megtaláltam a szükséges infót.

2020. jan. 21. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a szutyok intéző helyett használj pl Total Commandert.

Amúgy sem értettem már kezdettől fogva, hogy mi értelme enneka kiterjesztés-elrejtésnek...

2020. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

@#3:

„Egyébként a szutyok intéző helyett használj pl Total Commandert.”

A TC elsőbbségét és kiválóságát elismerve, az ingyenesek között is vannak jól használható klónok, például a Double Commander, vagy a Free Commander. Mindkettő tud magyarul is.

[link]

[link]


„Amúgy sem értettem már kezdettől fogva, hogy mi értelme ennek a kiterjesztés-elrejtésnek...”

Én sem. A Microsoft tisztára ovisoknak nézi a felhasználóit: Ti csak ne akarjatok a nagy titkok beavatottjai lenni, elég, ha annyit tudtok, hogy hang, videó, kép, stb., meg hogy melyik programhoz tartozik. Azok meg csak bámulnak, hogy a rövidebb tartalom fájlja miért lesz néha hússzor nagyobb a hosszabbénál, miért nem lesz átlátszó a mentett kép háttere, miért nem fogadja el a YouTube a videónak gondolt projektfájljukat. Az elrejtés kifejezetten hátrányos, kényelmetlen, bosszantó és fölösleges, nem tudom elképzelni, mire jó, hogy már évtizedek óta ezt erőltetik alapbeállításként. Habár annyiban igazuk van, hogy máskülönben józan embernek eszébe nem jutna használni.

2020. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!