Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Delphi hibakód olvasó...

A Delphi hibakód olvasó programom minden indításnál kéri hogy aktiváljam a szoftvert! Miért csinálja?

Figyelt kérdés
A Delphi hibakód olvasó programom minden indításnál kéri hogy aktiváljam a szoftvert! Miért csinálja? Már idegesít hogy minden alkalommal ezzel kell vacakolni!

2020. jan. 24. 16:23
 1/3 timortin ***** válasza:

- Ha jól értem, akkor írtál egy progit (azaz nem Delphire épülő 3rdparty szoftverről beszélünk) és a fejlesztő környezet akadékoskodik az aktiválás okán.

- Nem írtál Delphi-verziószámot (elég régóta létező környezet)

- Sajnos sok lehetséges probléma lehet, némelyikre nincs igazán jó megoldás szerintem.

- Legkevésbé valószínű esetben úgy vásároltad legálisan a Delphidet, hogy még supportod is van hozzá. Ilyenkor ők hivatottak leginkább segíteni.

- Ha legális, de már nem supportált a Delphid, érzésem szerint akkor is érdemes próbálkozni a Delhit fejlesztő cégnél, hiszen itt konkréten a használhatósággal van gond.

- Ha esetleg nem legális csatornán érkezett a szoftvered a gépedre, akkor tudni érdemes, hogy időben előrehaladva egyre nehezebb jól törni/crackelni egy szoftvert, értsd maga a crack (szoftver+végrehajtása) nem hibátlan és/vagy a Delphid időnként ellenőrzi magát és/vagy interneten keresztül blokkolódhat a Delphid.

- Az is lehet, hogy 30 napos trial-verziót használtál eddig, majd ennek lejárta után erőszakoskodik a Delphid. Azt nem tudom megmondani, hogy ebben az esetben uninstall+install elégséges-e új 30 napos trial-időszak megkezdéséhez. Vagy megkerülhető-e a dolog új trial licence kérésével (másik mail-címről). Mindegyik lehetőségre többféle példa van más szoftvereknél.

2020. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igazából az internetről (facebook marketplace) lett rendelve használtan benne egy lemezzel az olvasóval több típusú csatlakozóval/kábellel és egy papírral ami a telepítésről és az aktiválásról szól(magyarul).
2020. jan. 27. 16:40
 3/3 timortin ***** válasza:

- Akkor szerintem nem reménytelen a dolog a legális support megkeresése. Nincs semmi, ami tiltaná a használt szoftver vásárlását. Illetve esélyes, hogy érvényes a kulcs is (nem letiltott). Azaz én esélyesen felvenném a kapcsolatot a supporttal.

- Van olyan is, hogy Kimsoft (ha nem menne az angol kommunikáció). Manapság az Embarcadero cég fejleszti a Delphit (ő a jogtulajdonos) és ez a Kimsoft cég forgalmazza itthon a termékeit. Ők tudhatnak segíteni neked. Nekem kb. 20 éve volt velük dolgom, akkor nagyon rendes cég benyomását keltették.

[link]

2020. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!