Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire tudtatok átváltani...

Mennyire tudtatok átváltani windows-ról linux alapú rendszerre?

Figyelt kérdés

Elkezdtek érdekelni a linux alapú rendszerek, most windows 10 van a laptopomon. Viszont ahogy utána olvastam, sok előnye és hátránya van főleg a programok támogatottsága terén. Ettől még adnék neki egy esélyt, mert ígéretesnek tűnik nekem.


Tapasztaltabb linux felhasználók segítségére lenne szükségem, hogy melyik disztribúciót lenne érdemes választanom mert rengeteg van ahogy láttam.

Illetve még attól tartok hogy driver gondjaim lesznek, de ezek akkor derülnek ki ha feltelepítem azt hiszem.


A laptop: acer aspire a515-51g

Hardver:

Processzor: DualCore Intel Core i7-7500U, 2700 MHz

Ram: 8 gb ddr4

VGA: Intel Graphics 620, és Nvidia Geforce MX150 (például a linuxok ezt a 2 vga rendszert támogatják-e egyáltalán)

1 tb tárhely, az sima

wifi ilyesmik biztos működni fognak.


Szóval a kérdésem az lenne melyik disztribúcióval volna érdemes kezdeni, illetve driverek közül ez a 2 vga rendszer érdekelne leginkább. Köszönöm a segítséget előre is



2020. jan. 30. 11:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Nesze pistije

2020. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Alain Delon ***** válasza:
55%
Inteles gépre bármelyiket, mert a Linux intelbarát. Nem kell driverezni hozzá. Én az openSUSE-et ajánlom KDE-vel. Én ezt használom. Kipróbálható live formában (telepítés nélkül). Innen tölthető le: [link] Kezdőnek inkább a Leap verziót ajánlom, mert az a static, a másik a rolling, a folyamatosan frissülő.
2020. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Tom Benko ***** válasza:

Eleinte nehéz levetkőzni a rossz beidegződéseket - drivervadászat, reinstall és egyebek. Éppen ezért azt javaslom, hogy egy kellően _más_ filozófiájú rendszerrel kezdj. Mondjuk egy Arch, Debian (szigorúan textmode install!), esetleg, ha bátrabb vagy, Gentoo vagy LFS. ;)


Én annak idején UHU-val kezdtem, és nagyon megszenvedtem, hogy a hasonló dizájn mögött teljesen más szemlélet rejtőzött. Az Ubuntu/Mint/whatever jó, ha csak szimplán használni akarod. Ha egy kicsit többre vágysz, akkor már kényelmetlenek lesznek.

2020. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
25%
Lol. Lepontozás helyett adhattak volna tanácsot a nagy linux fanok
2020. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#15

Tanácsot mire? Nem volt se kérdés, se kérés. Azt meg gondolom te is tudod, hogy csak a népszerű ablakkezelőkből is van legalább fél tucat. Én sem szeretem a Gnome-ot, a KDE-t és a Cinnamont viszont igen, illetve szerintem a Mate se rossz. Milyen tanácsot vársz azon kívül, amit parasztlogikával is ki lehet találni. Ha nem tetszik a Gnome, akkor telepíts helyette mást.


Ez most olyan, hogy a Dolphin fájlmenedzsert sem szeretem, de nem az OS-t cserélem le, csak telepítem és beállítom alapértelmezettnek helyette a Krusadert.

2020. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A főkérdésre: Nekem aránylag fájdalommentes volt az átállás. Ebben gondolom az is segített, hogy én nem Windows-on nőttem fel, hanem főleg DOS-on (akkor még a Windows egy ügyes kis grafikus keretprogram volt DOS alatt.) Szóval az újdonságot kerestem benne, nem a korábbi ismereteimet, kb. ennyi volt a "trükk". :)

Amúgy az általad leírt gépre szerintem kb. bármelyik disztrót felteheted. Személy szerint javaslom a Linux Mint-et. Telepítés után javasolt a VGA driver-t átállítani a gyárira.

[link]

2020. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!