Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik jobb: "sima" vs portabl...

Melyik jobb: "sima" vs portable? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne: Miben különbözik a két típus?

(azon kívül, hogy a portable hordozható)

A Photoshop CS5 miatt jött fel a kérdés. A "sima" 2GB, a portable 65MB. Funkcióilag jelenleg semmi eltérést nem tapasztaltam, de a jelentős méretcsökkenés valamiféle veszteséggel biztosan jár. Mi az?


2010. júl. 23. 05:11
 1/2 privateer válasza:

De hülyeség fél órát várni regisztrálás után.


Na szóval: A sima programban ott vannak az adobe különböző; általuk fontosnak tartott kiegészítő programok, melykeet felhasználók 98%-a ritkán vagy sosem használ.

Ilyenek mint Adobe bridge, upload helper, adobe launcher, valami saját fotónézegetőt is láttam telepedni. Ezek mind mind helyzabáló programok. Le kell őket szedegetni egyesével uninstallal. Az alapprogram működését nem befolyásolják, mert semmi közük. Maga az alapprogram a teljes verzióban azért picit többet tud mint a portable. Bizonyos pluginek pl csak telepített programmal hajlandóak működni. No meg ne felejtsük el a sebességet se. Ugyanis a portable változat az behív egy futtatáshoz való emulációs keretrendszert ami szintén erőforrást igényel.


Ha napi használatban van az adott program, célszerű a rendeset feltelepíteni. Ha csak alkalomadtán használja az ember akkor bőven megfelel a portable is. Előnye a hordozhatóság is. Bárhova elviheted. Szóval jó ha van a pendriven egy portolt program is. Pro kontra lista felállítást most nem ejtem meg. Párat leírtam.


Némelyik portable program nem fut 64 bites win7-es környezetben. Nem tudom miért.


Nem egy teljeskörű választ írtam, de remélem valamit segítettem.

2010. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi (:
2010. júl. 24. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!