Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 telepítés után miért...

Win 10 telepítés után miért fagy le folyton a gép?

Figyelt kérdés
Pár éves gép, nem rossz, eddig nem win 10 volt, hanem korábbi verzió, azzal nem volt ilyen. Nem tudom a pontos paramétereket és nem értek hozzá. Sokszor lefagy, főleg, ha több dolgot is csinálok, pl. több videó fut egyszerre, vagy csak úgy, bejön egy kék képernyő azzal, hogy hibát észlelt vagy összeomlott, újraindul. Az elején nagyon lassú is volt a gép, főleg az edge-el, ott még a videók alatti kommentek is 5-10 másodperc alatt töltődtek csak be... A mozzillával már jobb. Elég sok folyamat megy egyszerre, ahogy látom, most épp 35.

2020. febr. 8. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Mert Win10. A Micro$oft valaha volt legtrágyább oprendszere. Tedd vissza a 7-et, ha jót akarsz magadnak! Micro$oft böngészőt pedig soha, de soha ne használj!
2020. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

# 1 Azért ezt nyilvánosan ne hangoztasd, mert egyrészt kiröhögteted magad, másrészt meg kiröhögnek.


a kérdezőnek: A paraméterek, és a pontos összetevők hiányában erre nem lehet mit mondani.

Olyan mintha elmennél a dokihoz, hogy "Fáj", de mást nem mondanál. 😍

2020. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 DjImipapa ***** válasza:
90%
Marhaságokat én is tudnék írogatni, mint az 1-eske, de nem teszem. W10-el semmi baj nincsen, ha a követelmények megfelelnek. Fagyogatás okai sokfélék lehetnek, ezt ennyi infóból megállapítani nem lehet....
2020. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
A win10 jobb, mint a 7, nagyobb a támogatottsága, több funkciója van. Persze: a képnézegetőt elcsesztek, de na. NEm lehet minden tökéletes
2020. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 P.O.C. ***** válasza:
67%

Az asztali gépen és a laptopom is Windows 10 az van. Hét évnél régebbi hardverek vannak benne. Kivéve a videokártya az asztaliba. Még sosem fagyott le egyik se.


Azért kíváncsi lennék a géphasználati szokásaira, azoknak a vérpistikéknek, akik minden lehetséges fórumon mocskolják a Windows 10 -est. Meg arra is milyen vason használják.

2020. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Néhány win10-es bug a teljesség igénye nélkül. Csak olyat említek, amiről tudom, hogy nemcsak az én gépemen jött elő.

- Kiéhezteti a hangdrivert, így a hang néha akadozik, recseg.

- A videókon el van csúszva a kép és a hang.

- Minden frissítés egy fokkal lassabbá teszi a rendszert, hacsak nem teszi teljesen tönkre.

- Szinte minden játéknál trükközni kell valamit, hogy elinduljon. A legálisaknál is.

- Bár nem kifejezetten bug, de a Win10 egy kémprogram. Jobban kémkedik utánad, mint bármelyik windóz valaha.

Mindezek tények, még akkor is, ha az M$-fanok vagy a fizetett M$-trollok tagadják.

2020. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Átlagos gép, a korábbival működött, úgyhogy nyilván nem ez a probléma.

Athlon X4 760 4200

4016 mb system memory

amd radeon r9


Nem tudom, hogy pontosan mit kéne bemásolni...

2020. febr. 8. 14:10
 8/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

#6: Én is a tényekről beszélek, de ezekből szinte semmit nem tapasztaltam. (Jó a kémkedés talán, de mondj már egy olyan valamit ebbe a mai világba, ami nem kémkedik utánad. Lásd a legutóbbi Avast botrány.) És a Windows Update -el való lassulás minden korábbi Windows verzióné megfigyelhető volt. Ez nem csak a Windows 10 sara. Rendszeres karbantartással, takarítással elodázható ennek a mértéke.


És nem vagyok Windows 10 fan, meg fizetett Windowst promózó troll se. Windows 10 -em még csak nem is eredeti. Mert kalóz Windows 7 -ről frissítettem, és úgy lett csak digitális licencem. Azon kívül orrba szájba torrentezek. Az a tipikus bunkó magyar vagyok, aki semmi nem kézzel fogható dologért nem akar fizetni. Még csak mostanában kaptam rá, hogy Steam -en veszek ezt azt, mióta PayPal -om van, de ahhoz már tényleg rohadt jó akciónak kell lennie.


És konkrétan minden futott eddig normálisan, akár kalóz akár eredeti cucc. Semmit nem tapasztaltam a kis listádból. Jó nincsenek irracionális elvárásaim se a Windows 10 -el szemben -mint egyesekének- hogy minden poros 10-15 éve fejlesztett alkalmazás menjen rajta, amit már évekkel ezelőtt nyugdíjazta a fejlesztője.


Nem tudom ti mit csinálhattok azon a gépen, de valami nagyon nem ok, nagyon peches emberek lehettek a számítástechnikában akkor.

2020. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 P.O.C. ***** válasza:
Kérdező: Egy 10 -est rá kéne költeni szerintem +4 GB RAM, mert 4 GB már netezős gépbe is kevés. 120 GB SSD a rendszernek. Utána évekig rá sem kell nézni megint.
2020. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval ez a RAM a probléma. Pedig elég nagy a memória, 400 vagy 800 GB. De ez más, gondolom. Vagyis kétfajta memória vagy ilyesmi van. Vagyis a memória, és a processzor. Nem tudom, mi a különbség ezek közt, vagy azt, hogy pl. mi az az alaplap.
2020. febr. 8. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!