Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Emagon vásárolt windows...

Emagon vásárolt windows licenc mennyire megbízható/legális?

Figyelt kérdés

1600 ft-ért windows 10 pro licensz. Megvettem, kipróbáltam, aktiválta.


Ismerős azt mondja, hogy nem legális meg nincs hozzá tanúsítvány.


1600ért szerintem jó üzlet volt, hogy soha ne b.asztasson a windows, hogy aktiváljam.


Vélemények?



2020. febr. 15. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha senki nem fogja számonkérni rajtad (ahogy a törtet sem, de legalább ez nincs megbuherálva mások által), ellenben van egy legális rendszered. Értelme sincs vitát indítani arról, hogy a legalitásnak melyik fokát éri el egy ilyen kulcs.
2020. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Cégeknek párszázasával adnak el kódokat, a nem használtakat pedig értékesítik, Ebay-n minden ilyen vásárlás adatlapján látod a vonatkozó Eu törvényt, meg hogy az ilyenfajta licencvásárlás legális. Valaki azt mondja "szürke zóna", magánfelhasználónak szerintem jó.
2020. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Remek! Engem se izgat, ha szürke zónás :)


Ennyi erővel használt játékot/programot se vegyen senki.


Ha 1-2 évig megy már jól jártam

2020. febr. 15. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megkönnyíti a kérdező életét én vettem 2 db Win10 pro és Office plus licenszet 2 hete. Mindkét gépen működik rendesen.
2020. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sz*rd le. Én még olcsóbban jutottam hozzá Win10 Pro-hoz (olyan 950Ft kb.), ráadásul frankón ténylegesen RETAIL kulcs (nem OEM), szóval én még jobban jártam, mint te :) Mondjuk én nem is magyar áruházból vásároltam, valami angol/amerikai online webshop-ból, aminek a nevét meg sem próbálom leírni (khm GYK szűrő...). Szóval ja, átlag júzernek ez totál járható út szerintem.

És, mivel nekem Retail kulcsom van, ezért én újra fogom tudni aktiválni más gépen is a licencet. Ez az "slmgr /dli" paranccsal ellenőrizhető. Nekem RETAIL-t ír ott. Mindez kevesebb, mint 1000Ft-ért. Ha érdekel kérdező, dobhatok majd neked egy pontos forrást.

Mielőtt felmerülne a kérdés, már meg is válaszolom. RETAIL és OEM között az a különbség, hogy az OEM a hardvereddel "forr össze", ami alaplap és/vagy processzort jelent, tehát neked újratelepítésnél a gép hardvere lesz az azonosítód, annak felismerésével aktiválja vissza magát a gép. Ezt a megoldást jellemzően prebuild PC-ken szokták alkalmazni a gyártók, mert így olcsóbb, de ugye az ilyen "szürkezónás" forrásokból lehet venni ilyen típusú kulcsot is. Egyértelmű hátránya, hogy PC váltásnál új kulcsot kell majd vásárolnod, míg RETAIL típusú kulcsnál nem. Ott csak annyi a teendő, hogy deaktiválod a kulcsot az előző gépen (ami asszem automatikusan történik, nem tudom). RETAIL kulcs NEM forr össze a hardverrel. Egyébként elméletileg van valami módja az OEM kulcs újrafelhasználásának is, de valószínűleg sokkal kacifántosabb, illetve az MS állítása szerint könnyedén előfordulhat, hogy nem fogod tudni átvinni másik gépre az OEM kulcsot. Nem állítják, hogy nem lehet, csak azt, hogy benne van a pakliban, hogy nem lehet. [link] - ez az ő hivatalos álláspontjuk a témával kapcsolatban.

2020. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
állítólag ez is retail amit vettem :)
2020. febr. 15. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaa, látom. Nem csak egyfajta Win10 Pro-t értékesít az Emag, viszont az "emag windows 10" keresésre a Google első találatnak az OEM kínálatot mutatja. Nem is néztem tovább.

Akkor megérné lecsekkolni, hogy tényleg RETAIL kiadású-e. Írd be rendszergazdaként futtatott parancssorba ezt: slmgr /dli - ez megmondja, hogy milyen kulcsod van. Ki fog dobni egy ablakot, ami kiírja a rendszer típusát, az állapotát (hogy aktív-e a licenc vagy sem), a kulcs típusát (OEM/RETAIL), illetve egy részleges termékkulcsot (egy részletet belőle).

2020. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Retail channel-t ír :) :)


Akkor ez elég jó vétel volt :P

2020. febr. 16. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!