Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-en lehet biztonsági...

Windows 10-en lehet biztonsági mentést csinálni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a beállításban van Back-up mentés, ha csatlakoztatok egy külső HDD-t, arra ment. Ez olyan (vagy van olyan), hogy a beállításokat menti? Letöltött appok, azok elrendezése a tálcán, asztalon, Start menüben? Vagy csak a file-okat lehet így menteni?

2020. febr. 15. 16:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy hasonló-e az iOS-es biztonsági mentéshez? (Új iPhone és mindent úgyanúgy állít vissza felhőből vagy laptopról a telefon.)
2020. febr. 15. 16:11
 2/9 anonim ***** válasza:

Jellemzően programokat nem szokás biztonsági másolattal menteni, csak adatokat. Szóval ha mondjuk van egy könyvelő progid, akkor annak a mentési mappáját vedd fel azon mappák közé, amiről biztonsági mentés készül.

Mert a probléma az szokott lenni,hogy a programokat jellemzően újra szokás telepíteni, ha már akkora gond van, főleg azért is, mert az updateket is hozzá kell pakolni és egyéb.. Egyes programok installját ettől független szintén lementheted egy mappába,amit felvehetsz azok közé amiről biztonsági mentés készül. Ez mondjuk leginkább olyan programoknál jöhet jól, amik már nem letölthetőek és a belőlük lementett adatok csak ezek betöltésével lehetséges.


Szerintem a kockázat függvényében érdemes lehet úgy dönteni, hogy inkább virtuális gépbe telepíteni bizonyos programokat és így a virtuális gép teljes egészében menthető így az adat és a megnyitásához való program mindig használatra kész maradhat Persze ez plusz licensz stb.. vonzattal járhat ..

2020. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja értem, teljes backup-re gondolsz. Hát. lehet , win7-ben benne volt, win10-ben el van rejtve.
2020. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából iPhone-on se a programokat menti, hanem, hogy miket kell újra letölteni backupnál. És ugyanoda helyezi el az ikont, mindent. Nem baj, ha nincs ilyen funkció, csak érdekelt.
2020. febr. 15. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez lesz az:

win10-nél

- vezérlőpult (start menü mellett jobbra fehér keresőmezőbe írd be)


- fájlelőzmények ikonra bökj


- balra lent lesz, hogy rendszerkép biztonsági mentése

2020. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azért kérdezem, mert pl egyre több programot appként tölt le a Windows (látványosan próbálják létrehozni a Microsoft iOS/MacOS-ét - szerintem), pl az Office-t és a Spotifyt is a Microsoft Store-ból töltöttem le vagy az iTunes-t, csak be kellett jelentkeznem. Emiatt...
2020. febr. 15. 16:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Simán el tudnám képzelni, hogy tárhely függvényében nemsokára OneDrive-ra lehet ugyanúgy biztonsági mentést csinálni, mint iOS-nél iCloudra.
2020. febr. 15. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy mit ment pontosan azt nem tudom, de azt írja, hogy azt, ami a windows indításához szükséges, szóval lehet a programok így se lesznek meg, de egyébként az appok, amik store-ból vannak leszedve, azaz online fiók nyilvántartja, azok szerintem visszatelepítetőek simán, ha gond van.
2020. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Win 10 ben is benne van a win7 lemezkép mentés, ami a teljes hdd-t lementi 'bitről bitre' (de persze az üres helyet nem).

Ezzel és egy win telepítő pendriveal 1:1 ben visszaállítható a hdd.

De ez annyira fapados (igaz bolondbiztos is) hogy én helyette inkább a Macrium Reflect free progit ajánlanám.

2020. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!