Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Firefox kiegészítő mely...

Firefox kiegészítő mely kordában tartja a böngészőt és kilövi ha kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régi számítógépen, netezés közben vannak időnként oldalak, amelyektől egyszerűen a böngésző elkezd hatalmas mennyiségű memóriát fogyasztani és olyan szinten lelassul a gép, hogy az egérkurzor sem mozog. Nem olyan gyakori ez, de van ilyen és gyakorlatilag semmit sem lehet tenni, pár perc amíg a feladatkezelőt is be lehet hozni hogy onnan - nagy nehezen - a firefox.exe kilövésével végre helyreálljon a rend.

Ublock feltéve, reklámok blokkolva, van valami kiegészítő amely nem engedi hogy a böngésző az összes erőforrást elvigye?

3 GB memória van a gépben, meg most cseréltem adathordozót SSD-re. Tudom: a memória kevés, de még szeretném egy ideig használni a gépet, amíg lehet.



2020. febr. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben érdemesebb ubuntura, vagy egyéb linux disztróra váltani. sokkal jobb a memóriakezelése és a böngésző sem "fagy" pl olyan indokkal, hogy az oldalon parancsikon dolgozik.


ezzel vagy együtt élsz - én is nagyon sokáig így használtam gépet, vagy veszel még memóriát - bár az elég drága, gondolom DDR2, vagy DDR3 amit használsz, de mondom ott a lehetőség operációs rendszert váltani.

2020. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Notebook-ról van szó. Van hardvereszköz (nem is egy) amelyeket nem kezel normálisan és emiatt sem lehetséges a váltás, sajnos.
2020. febr. 23. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt ez az oldal olvasd át pár trükköt leír, neked a memóriahasználat korlátozás rész kel attól valószínüleg megoldódik a problémád.


[link]

2020. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Firefox helyett Chrome.
2020. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régi gépeken az még döcögősebb úgy hallottam.
2020. febr. 23. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Chrome egy olyan gépen, amin a Firefox is csak araszol? Ez maga a virtuális harakiri. Főleg, ha nem csak egy tab van nyitva.


Régebben ilyen esetekre az Operát ajánlottam... amikor az még egy saját, valódi böngésző volt (12. verzióig), és nem csak egy átszabott Chrome.

Esetleg egy MyPal böngészőt kipróbálhatsz, hátha...

Meg nem ártana az oprendszerben esetlegesen feleslegesen futó, automatikusan induló programokat kigyomlálni.

2020. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Chrome bootideje lassabb, mint a Firefoxé, egyébként menet közben már gyorsabb.


De itt nem az alap RAM használat lesz a ludas, hanem

1. vagy memleak-el a Firefox

2. vagy játssza a szokásos "egy ártatlan JS percekig lefagyaszt" című játékot, ahogy szokta

2020. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!