Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg lehet oldani azt valahogy...

Meg lehet oldani azt valahogy hogy a számitogépem beléphessen valaki teamviveverrel egy gyengébb képességu géppel, s az én erős gépemet használja ugy hogy közben azon a gépn én is dolgozom?

Figyelt kérdés
(tehát a gépénél sokkal erősebb gépem erőforrásait használja, de ő a saját képernyőján azt lássa amivel ő dolgozik, ne azt amit én? )
2020. febr. 24. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Windows v. linux?
2020. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. A teamviewer alapvetően arra szolgál, hogy a másik a te gépeden távolról dolgozhasson. Hatalamas biztonsági rés volna, ha ő közben a háttérben akármit futtathatna a tudtod nélkül, ezért kell ugyanazt látnotok a képernyőn.
2020. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem konkrétan teamvieverrel gondoltam hanem csak hasonlo modon. win8.1 vagy win10. A biztonsági rés nem probléma mert nem titkos adatokrol van szo a géphasználat közben s amugy is gyakran láthaja a másik mit csinálok s a gépekbe is bármikor beléphet
2020. febr. 24. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A Teamviewer - legalábbis az ingyenes változata - az éppen aktuális felhasználó által használt asztali környezet megosztására alkalmas, nem lehet vele egyszerre több felhasználót kezelni.


2. Amit te szeretnél, azt úgy hívják: terminálszerver.

Windows esetén ez a Windows szervertermékeiben elérhető - asztali környezetben csak egyfelhasználós üzemmódban működik (bár ez kijátszható - [link] - de ez a licencefeltételek megsértésével jár ;) )


Linux esetén több féle lehetőség van - akár VNC, akár RDP, akár Nomachine NX/X2Go,... protokollokon keresztül.


Szóba jöhet még a biztonság kérdése - nagyon kell ügyelni, hogy a távoli felhasználóknak mihez adsz engedélyt.

Esetleg felhasználók elszeparálásához, a rendelkezésükre álló erőforrások menedzseléséhez alkalmazhatsz virtualizációt - így egy felhasználó csak a saját virtuális gépén belül garázdálkodhat.

2020. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!