Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videóban háttérzaj (zúgás)...

Videóban háttérzaj (zúgás) eltüntetése/minimalizálása lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, ha felveszek egy videót, a számítógép zúgása eléggé hallatszódik. Esetleg mivel lehetne ezt eltüntetni vagy legalább csökkenteni? Mikrofonon nagyon nem tudok változtatni. Esetleg külön programmal vegyek fel hangot? Audacity-vel próbáltam a zajcsökkentést, azonban a játék hangját is torzította. Laptopról van szó, ami az asztalon van szintén mellettem mint másodlagos monitor. Esetleg megfizethető áron egy olyan mikrofont amihez tartozik zajszűrő tudtok-e ajánlani? Előre is köszönöm!
2020. febr. 27. 15:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Mikrofon lenne a legjobb megoldás, mivel a videóban a kattintások, gomblenyomások is eléggé hallhatóak, viszont nem tudom elképzelni hogy létezik olyan mikrofon ami ezt leszűri vagy nem tudom hogy mondjam. Csak aztán azon is gondolkodtam hogy streamerek, videósok felvételeiben miért nem hallhatóak ezek szóval gondolom valahogyan megoldható. Szóval ebben kérném segítségeteket.
2020. febr. 27. 15:59
 2/6 DjImipapa ***** válasza:
Nos egy 30 ezrest rászánva vannak azért stúdiómikrofonok.... meglévő zajt teljesen nem, audacity programmal némelyest lehet szűrni.:)
2020. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából annyi hogy OBS-sel tudom szűrni menetközben a zúgó zajt. A probléma annyi hogy a kattintás és billentyű leütés még hallatszódik. Erre keresnék mikrofont de mivel az is az asztalon lenne így gondolom oldalról (ugye kb. ugyanolyan távolságba lenne az egértől) az egér is hallatszódna illetve billentyűzet.
2020. febr. 27. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felülről belógatni valahogy a mikrofont, hogy épphogy csak a te szádhoz legyen a legközelebb. Mindehhez kapcsolj be egy "Zajcsökkentés" és "Akusztikus visszang-csökkentés" funkciót. Manapság minden integrált audiochip illesztőprogramjában van ilyesmi. Ez így összességében segíthet valamit.
2020. febr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan lehetőséget találtam a Logitech programján hogy Automatikus mikrofon zajszűrő, de ez sajnos nem elég.
2020. márc. 2. 17:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Esetleg mikrofon szivacsot próbáljak keresni?
2020. márc. 2. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!