Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » VLC legfrissebb verzióját...

VLC legfrissebb verzióját használom. A film tökéletesen műküdik. Miért nem játssza le az . Srt feliratot?

Figyelt kérdés
A feliratfájlt ellenőriztem jegyzettömbben, minden rendben van vele, látható a felirat és mellette vannak az idők is. Más oldalról is letöltöttem a feliratot, de azokat sem játssza le a VLC. GOM Player-rel és Zoom Player-rel lejátssza a feliratot, viszont nem jó időben és két órás játszma után sem tudom hozzáállítani, fogalmam sincs hogy kell. A VLC-vel eddig soha nem volt gondom, minden feliratot kiválóan kezelt. A rendszerem: Windows 10 Enterprise 2016 LTSB. Egy kiterjesztész látok a VLC-ben VLSub 0.11.0, bár gondolom nem ez a hiba...

2020. febr. 28. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A felirat fájlt menüből kiválasztva sem játssza le a filmhez? Próbáld átnevezni ugyanarra, mint a film fájl neve. Érdekes lehet még esetleg a karakterkódolása. (Bár attól még működnie kellene, csak rosszul megjelenítve.)

Nem valószínű, de esetleg a sorvége karakterek miatt? (LF vs. CRLF)

2020. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy szoktam, hogy eleve a 'Több fájl megnyitása" menüből egy lapon választom ki mind a filmet, mind a feliratfájl használata pipálás után a feliratot.

Most újratelepítés után sem teszi be a feliratot, sőt most már le sem játssza a filmet...

Átneveztem a feliratfájlt a videó címe szerintire meghagyva az srt kiterjesztést, de akkor sincs változás.

A karakterkódolás UTF 8 volt, de áttettem Balti akármire, ugyanazzal az eredménnyel. Tanácstalan vagyok és csalódtam a VLC-ben. A GOM Player-rel végül sikerült hozzáigazítani a feliratot, érdekes ott simán megy... De a VLC-ről nem szívesen mondok le.


Mit kell csinálnom ezzel a sorvégi kódolással? Nem vagyok hozzáértője a témának (LF vs. CRLF)?

2020. febr. 28. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs valami furcsa karakter a névben? Próbáld átnevezni pl zzz.mp4 és zzz.srt. Így sem megy?

UTF8 az elvileg jó, de megpróbálhatod ANSI-ba menteni jegyzettömbbel mint tipp.

2020. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha átnevezem a videot, akkor már többé nem játssza le a VLC. Viszont átnevezve lejátssza a GOM Player, a VLC nem, ez nagyon érdekes...... Nem értem az okát.

Amúgy nem volt furcsa karakter sem a videofájl, sem a feliratfájl nevében.

ANSI-ban való átnevezés sem segített. Most sem játszik le feliratot hozzá

2020. febr. 28. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"most már le sem játssza a filmet"

Ezt nem értem. Ezek szerint a felirattól függetlenül is vannak gondok a VLC-vel? Videokártya driver-ek mind a megfelelő verziók? Próbáld esetleg kikapcsolni a hardveres gyorsítást a VLC-ben (gondolom van valami ilyesmi beállítás.)

"VLC legfrissebb verzióját használom"

Próbálj ki egy korábbi verziót.

"a 'Több fájl megnyitása" menüből"

Nekem mondjuk biztos nem a legújabb van, de itt még van egy "felirat" menü, ott próbáld hozzáadni a feliratfájlt.

2020. febr. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!