Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tudom letölteni a Gimp...

Hol tudom letölteni a Gimp 2.8-at MAGYARUL?

Figyelt kérdés
Régebben letöltöttem valahonnan magyarul, azóta újra lett rakva a gépem... a beállításokban nem lehet átállítani a nyelvet.
2020. márc. 6. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

amit csak szeretnél.

2020. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Cipőt a cipőboltból, szoftvert a hivatalos weboldaláról.


A Gimp 2.8-as szériájának legutóbbi darabja például innen:

[link]


de ez egy ~3 éves szoftver - van frissebb 2.10-es szériája, aminek a legújabb darabja ez év februárjában jelent meg:

[link]

2020. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tabaki ***** válasza:
100%
Egyrészt igaza van a kollégáknak, egy ingyenes szoftvert nem „valahonnan” kell letölteni, hanem a hivatalos weboldaláról. Másrészt nem egészen értem a problémát, mert a Gimp alapból a rendszer nyelvéhez igazodva szokott települni – ha ez magyar, akkor magyarul. Harmadrészt nem világos a „beállításokban nem lehet átállítani a nyelvet” kitétel, mivel a Szerkesztés → Beállítások → Felhasználói felület menüjének első pontja a Nyelv, amelyben a magyar elvileg akkor is kiválasztható, ha a rendszer nyelve ettől eltér.
2020. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem találom a beállításokban... az a helyzet, hogy egy szót se értek angolul, addig megtaláltam, hogy szerkesztés...
2020. márc. 6. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:

2.10.18-nál: Edit --> Preferences menüpont --> Interface listaelem --> Language lenyíló lista --> Hungarian

Majd Ok gomb és újraindítod a Gimp-et

2020. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megvan, de itt csak angol van
2020. márc. 6. 23:26
 7/10 tabaki ***** válasza:

Edit → Preferences → Interface → Language → Hungarian[hu] → OK.

Utána megjelenik egy üzenet...

You will have to restart GIMP for the following changes to take effect: language

...vagyis, hogy a nyelvváltoztatás érvényesítéséhez újra kell indítanod a Gimpet. Okézd le, és tégy úgy.

2020. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nincs olyan opció, hogy magyar, csak angol... lenyitom a fülecskét és csak az az egy van
2020. márc. 6. 23:35
 9/10 tabaki ***** válasza:

Hááát, az a baj, hogy én már egyáltalán nem emlékszem a telepítés folyamatára, de ha minden igaz, menet közben megadhatod egy ablakban, hogy, hogy milyen kellékeket kérsz hozzá. Valószínűleg egy „translations” feliratú kockát kéne itt bepipálnod, de mondom, valójában nincs ilyen emlékem. Első körben mindenesetre azt javaslom, hogy próbáld meg újratelepíteni, és közben megkeresni ezt a beállítást.

Megpróbálkozhatsz azzal is, hogy máshonnét töltöd le, ez például állítólag eleve magyar nyelvre van állítva:

[link]

De őszintén szólva más esetben éppen a hasonló kétes oldalaktól igyekszem távol tartani a kérdezőket. Mindenesetre, ha erre szánod el magadat, letöltés után vesd alá a vírusvizsgálatnak a fájlt, mielőtt telepíted.

2020. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig a hivatalos oldalról származó 2.8.22-es Windowsoos telepítés alapból magyarul zajlik:

[link]

és magyar nyelvűre állítható a program (Rendszer nyelvére van alapértelmezetten állítva):

[link]

2020. márc. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!