Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e másik linuxot boot...

Lehet-e másik linuxot boot pendriveon keresztül ISO-ból?

Figyelt kérdés
Van gy pendrive rescue cd imageval és mondjuk van rajta egy több másik linux iso-ja.
2020. márc. 13. 10:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen a lehet esetén a módszer is érdekelne..
2020. márc. 13. 10:27
 2/13 A kérdező kommentje:

Kimaradt a telepíteni szó..

Lehet-e másik linuxot boot pendriveon keresztül ISO-ból TELEPÍTENI?

2020. márc. 13. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne linuxot ISO-ból telepíteni..??
2020. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól kérdeztem, de amit szeretnék az az, hogy egy pendriveról több linuxtelepíthető is indítható legyen. Gyakorlatilag ezt szeretném megoldani.
2020. márc. 13. 12:15
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a multiboot lesz a jó megoldás..

[link]

2020. márc. 13. 12:33
 6/13 Robivosi ***** válasza:

Erre van egy nagyon profi, telepítést sem igénylő ingyenes progi, a YUMI.

Ezzel nem csak a Linuxok, hanem a Windowsok, és más egyéb progik iso fájljait tudod pár kattintással felrakni a pendrive-ra. És nem csak azokat, amik szerepelnek a listájában.

Rescue image fájlt a használat előtt mentsd le, és utólag Yumival vissza tudod tenni.

Ha mindent felmásoltattál a Yumival, pendrive-ról bootolva, menüből tudod kiválasztani, hogy mit szeretnél telepíteni vagy elindítani.


[link]

2020. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legacy telepítéshez ott a Yumi multiboot: [link]


UEFI install már jóval egyszerűbb (igaz van Yumi uefi is de az NEM secure boot kompatibilis):

- Egy sima MBR pendriveot annyi felé particionálsz ahány OS telepítő kell, Fat32-re formázod és rámásolod az ISO tartalmát. Minden partíciójára másikat. Telepítéskor a bios(uefi) F8-F11-F12 menüben azt választod amelyiket akarod. (ez teljesen OS független)

- ha csak 1 fat32 partíciója van a pendrivenak akkor a gyökérben mindig az aktuális telepítőfileok legyenek, a többi lehet alkönyvtárakban. (ekkor előre el kell dönteni mit akarsz telepíteni a sok közül, és az előzőt bemozgatni alkönyvtárba és ami kell kimozgatni gyökérbe, ez ezért picit bonyolultabb) (szintén OS független)

2020. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na majd próbálgatom, köszi a tippeket!
2020. márc. 13. 13:49
 9/13 A kérdező kommentje:
Valószínű én vagyok a béna, mert bár a rescue cd-st megtaláltam , de deiban-ra csak live-os opciót hoz fel, sima debiant nem lehet rárakni?
2020. márc. 13. 15:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Illetve a végén van hogy "try unlisted ISO " csak nem tudom a grub vagy a syslinux-ot kéne választanom, mert gondolom ezzel megoldható lenne..
2020. márc. 13. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!