Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A bootolható USB-t hogy lehet...

A bootolható USB-t hogy lehet "kézileg" indítani? (lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy gépet, ami FreeDOS-os volt. Még előtte csináltam egy bootolható Windows 10 pendrive-ot Rufusban, illetve megvettem a licenszt eMAG-on.

Csatlakoztattam az USB-t a géphez, elindítottam, beléptem a BIOS-ba, de nem ismerte fel. Mivel azt hittem, hogy nem jól csináltam meg a pendrive-ot, egy informatikus ismerősömet kértem meg, hogy tegye fel rá a Windows 10-et, van hozzá kódom. Telepítette is, de azt mondta, hogy a gépem (Dell Inspiron 15 3000) el van látva valami biztonsági beállítással és csak "kézileg" tudta bootolni, azért nem ismerte fel a BIOS a pendrive-ot, de maga a pendrive jól volt telepítve.

Mit értett ez alatt, hogy kézileg?

(Azért nem őt kérdezem, mert tényleg csak ismerős, akitől egyszer kértem ilyen szívességet, és cserébe adtam neki ajándékot, tehát nem a haverom, nem akarom zavarni.)

Köszönöm a segítséget!



2020. márc. 15. 11:28
 1/1 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát az én se értem, lehet nem szakszerűen magyarázott vagy félreértettél valamit.


A lényeg valószínűleg nem jól van megcsinálva a pen drie.

UEFI módba kell, ha Rufus -al csinálod.

Vagy használd a MS saját telepítő készítőjét, a Media Creation Tool -t, ez alapból leszedi a legújabb Windows 10 verziót ésá megcsinálja a pen drive -ot úgy hogy UEFI és hagyományos BIOS -os gépeken is lehet telepíteni.

[link]


Beszúrod a pen drive -ot F12 -t nyomsz a Dell logó alatt, kiválasztod a pen drive -ot.

Ekkor el kell indulnia a telepítőnek. Utána töröld az összes FreeDOS -os partíciót, mert Windows 10 -el nem lesz kompatibilis. Hozz létre egyet, és fel fog települni.


Ha megvagy ne aktiváld be egyből, nézd meg mennyire stabil, mert ha OEM kulcsot vettél csak 1 hardveren aktiválhatod be. Csak akkor aktiválj, ha meggyőződtél róla hogy a gép stabil.

2020. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!