Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan programot, ami...

Tudtok olyan programot, ami számítógépen hangot/képet rögzít?

Figyelt kérdés

Pl Microsoft Teams-en vagy YouTube-on élőben streamelt előadások hangját és esetleg videóját szeretném felvenni. Fontos lenne, hogy egy programban tudjam állítani, hogy hang mellé képet is vegyen-e fel (nem szeretnék emaitt 2 külön programot) és Windows környezetben lenne használva. Ha lehet, akkor valami nem túl nagy gépigényű kéne :$ elég gyenge a gépem, és az ilyen Microsoft Teams félék is jól lelassítják.


Tudom, hogy léteznek ilyen programok, mert youtubereknél is látom, de az idő rövidsége miatt nem tudok kísérletezni mindenfelével, úgyhogy ha tudtok, akkor légyszi ajánljatok olyat, ami nektek bevált hasonló célra :D előre is köszi



2020. márc. 19. 15:37
 1/9 fukapapa27 ***** válasza:

Szerintem erre az egyik legjobb program az AVS Screen Capture, méretre tudod állítani amit fel akarsz venni videót és a hangot is veszi hozzá, igazi videólopó program!

Itt egy kép róla: [link]

2020. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fraps, de ha beírod google-be hogy "screen recorder" akkor kipróbálgathatsz többet is és kiválaszthatod ami neked a legkellemesebb.
2020. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az OBS a legjobb, ráadásul ingyenes. Mindent be lehet állítani rajta, Streamelni is elég könnyen lehet.
2020. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az OBS elég bonyolultnak tűnik :$ igazából csak az egyetemi előadásokat szeretném felvenni vele, streamelni nem akarok.


Nincs sok időm kísérletezni vele, úgyhogy kipróbálom a Fraps-t és az AVS-t, köszi mindenkinek :D

2020. márc. 20. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


A Fraps alapvetően egyszerű és nagyszerű, de arra készülj, hogy egy perc videó ~1GB.

2020. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

update: azt hiszem a buta módszer fog következni, amikor egy kamerát beállítok a képernyő elé :'(


az AVS-ben a hang egyszer csak megszakad, a Fraps se indul, szerintem csak játékokat lehet vele felvenni, az OBS eddig a legmműködőképesebb, vannak róla nagyon jó tutorial videók, de a képernyőt nem veszi fel, csak hang van és fekete kép :(

2020. márc. 20. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

#3/5 vagyok.


Esetleg Bandicam?


UI: anno nekem sem vett képet az OBS, csak sajnos már nem emlékszem a megoldásra...de van😁

2020. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Asszem tudom hol a hiba, én OBS studio-t használok (többek közt azért mert az ha jól tudom jobb jobban kíméli a gépet aka jobb gyengébb géphez), abban ugye te állítod be hogy mit szeretnél felvenni a source ként(fejemet teszem rá hogy erről is találsz tutorialt), a fekete képernyő az nálam akkor jön elő ha game/window capture-ben egy nem aktív ablakot választok ki mint source, és mivel oylankor azt veszi amit az adott ablak mutat, ami uyge inaktív, ezért semmit nem mutat amit az obs fekete képként mutat( bár asszem ez játékok esetében beállítás kérdése). Ezt elkerülheted ha display capture-t használsz, az azt veszi ami a monitorodon van épp. Remélem tudtam segíteni, további szép napot.
2020. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D végül az lett a megoldás, hogy a beállításokban ki kellett választani, hogy az OBS ne a Nvidia videókártyát használja hanem az Intelt, és így működik :D
2020. márc. 21. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!