Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a baj? Ha ezt a PC...

Mi lehet a baj? Ha ezt a PC játékot megveszem eredetiben, elképzelhető, hogy menni fog?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a Doom Eternal nevű PC játékot, a CODEX-es és a Xatab-os verzióját is, feltelepítettem külön-külön mindkettőt, de ezt a hibaüzenetet írja ki ugyanúgy mindkettőnél:


"Failed to allocate video memory

Total allocated: 3278,129 MiB

Tried to allocate: 536870812 B (512,000 MiB)"


Ez mit jelenthet? Gyenge a videokártyám?


A laptopom adatai:


Processzor: AMD A8 PRO-7150B R5 10 Compute Cores 4C+6G

(4CPUs), 1,9 Ghz

Ram: 8192 MB

Videokártya: AMD Radeon R6 Graphics 4561 MB


Tudom, nincs egy erős gépem, de elvileg mennie kellene, mert láttam YouTube-on egy videot, amelyben 1 GB-os videokártyával játszott vele valaki.


Mi lehet a baj? Esetleg, ha megveszem eredetiben, elképzelhető, hogy menni fog? Vagy ugyanúgy azt a hibaüzenetet fogja kiírni, és jobban járok inkább, ha veszek egy XBOX ONE-t, vagy egy PS4-et?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 22. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
2020. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
integrált videó kártyán futtatja sztem, próbáld meg az amd legújabb programját leszedni vagy a catalyst control centret
2020. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez mi? Valami alsó kategóriás laptop? Ráadásul a proci az előző Doom előtt jelent meg. Az integrált grafikus vezérlője ideális esetben (ha nem bottleneckeli a memória) is kb. felét tudja egy asztali R7-250-nek.


Na most, már a 2016-os előző résznek is legalább egy RX-550 kell, hogy 1080p-ben lowon meglegyen legyen a 30fps és az a kártya kb. két és félszer gyorsabb a tiédnél.

2020. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló!

Mint említettem, nem valami erős gép, de én meg vagyok vele elégedve. Ár-érték kategóriában jó termék. Nincs mindenkinek pénze több százezer forintos laptopra.

Első és Második válaszolónak: Már korábban rákerestem a Google-ban, és megnyitottam minden weboldalt, ami ide tartozik és kipróbáltam már mindent. A videokártya drivert is egy csomószor frissítettem és a legújabb van rajta (AMD Adrenalin 20.3.1.), illetve megnyitottam az eszközkezelőt és frissítettem az illesztőprogramot, de ugyanazt írja ki így is. Várjam meg a legújabb frissítést, az hátha korrigálná? Vagy, ha eredetiben megvenném a játékot, akkor is ugyanezt a hibát írná ki?

2020. márc. 23. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, elégedett vagy, ezért kérdezed, hogy egy 5 éves harmat gyenge laptopon miért bem megy egy pár napja megjelent játék. Én totálisan megértem, hogy nincs mindenkinek pénze gamer lapopra, de a realitás érzék ingyen van. Ha a minimum rendszerkövetelmény is kb 8-szorosa a te gépednek, akkor ott nincs mit tenni, csak beletörődni.
2020. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Normálisan is megírhattad volna a válaszod, nem kell gorombáskodni/kötekedni a másik féllel. Azt is kérdeztem, hogy jobban járnék-e, ha vennék egy XBOX ONE-t, vagy egy PS4-et. Írhattad volna, hogy igen, jobban járnék, ahelyett, hogy kötekedsz, de jól van, legyen a tied az utolsó szó.
2020. márc. 23. 12:19
 7/8 kétzseri adam válasza:
Nálam is ez a hiba (RX 590 8GB és 16GB RAM mellet). De én azt vettem észre hogy amikor töröltem a lapozófájlt (Mert minek SSD-mellet) akkor ezt adja ki.
2020. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kétzseri adam válasza:
2020. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!