Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszerújratelepítést lehet...

Rendszerújratelepítést lehet helyettesíteni új felhasználói fiók létrehozásával?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve hogy újra lett telepítve a Win10 és kezd nagyon fagyni. Legjobban bekapcsoláskor az "Üdvözöljük" szövegnél szeret hosszú perceket időzni. Ha csinálok egy új helyi fiókot a régit viszont törlöm akkor fel fog gyorsulni a bekapcsolás és maga a rendszer is?

2020. márc. 26. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Teljes újratelepítés kell - formázni - és törölni a partíciókat..

(Persze érdemes leszedni a legújabb telepítőt a microsodt oldaláról.)

Ha nincs minden legyalulva az kb olyan mint mikor a ...-nak adunk egy pofontot.

2020. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. De amúgy ez mennyire normális jelenség? Mármint hogy minél régebben volt újrarakva annál jobban fagy? Mostanában igaz nagyon ritkán használom de régen ugyan emiatt 3-4 havonta kellett újratennem.
2020. márc. 26. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy régebbi a gép - kevés neki az erőforrás.

Azt is érdemes figyelni hogy miket raksz rá vissza. Nem e valahol visszatelepítesz valami cuccot ami fut a háttérben - és zabálja a dolgokat?

Vagy nincsenek e kártékony programok?

Ha az ember túl sokmindent telepítget akkor elég hamar haza lehet vágni a rendszert.

Sok program a háttérben felrak egy csomó mindent, és nagyon rá se kérdez. Aztán persze ezeket hiába törli az ember - mert a sok szemét ott marad.

Ha ez a gáz akkor pl ez a mini program segíthet (amúgy magyar)


[link]


Ez figyeli hogy valami a háttérben bármit fel akar e nyomni - és alapból blokkol minden ilyet.


De persze egy idő után amúgy is lassul a rendszer, főleg hdd-n - meg az újabb frissítések is egyre jobban szívják a rendsztert...

2020. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne tölts le megbízhatatlan helyekről, olvasd el hogy mit engedélyezel, ha nem tudod hogy kalózkodj biztonságosan akkor ne kalózkodj. Magától nem megy tönkre egyik oprendszer sem.

Alternatív megoldás(?) ha friss telepítés után csinálsz egy visszaállítási pontot, akár a programokkal amiket mindig használsz.

2020. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV notebookom van jelenleg. 2018 decemberében vettem bele egy SSD-t mert akkor untam meg a dolgot. Ugyan most maga a rendszer csak ritkán fagy, de a telepítéskori 20 másodperces boot idő már kb másfél-két percnél tart. HDD-nél volt hogy több mint 5 perc volt. de ott már másfél hónap után.


Előtte egy Packard Bell EasyNote notebookom volt ami kb ugyan ilyen erős volt mint ez de annál is megvolt ugyan ez a gond. Még HDD-m volt addig kb 2 max 3 havonta kellett újratennem.

2020. márc. 26. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah

Amúgy meg egy új fiókot feléleszteni kb 10-15 perccel gyorsabb csak, mint full újrahúzni az egészet.

Ha van egy kis hozzáértésed simán hdd-ről egy kis partícióról pikk-pakk újra lehet telepíteni.

(Nekem is van egy kis partícióm, és rajta van a telepítő. Ha bármi gáz van csak újraindítom parancssorban - és már telepítem is. Gyorsabb is mint usb-ről.)

2020. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 Amit csak tudok a gyártók oldaláról töltök le, plusz nem telepítgetek mindent összevissza ( mert minek ? ) Mikor felteszem a rendszert felteszek mindent ami kell és utána max játékot vagy új eszköz illesztőprogramját telepítek. A Windwost és a tűzfalat ( Eset ) úgy állítottam be hogy mindenért szóljon és engedély kelljen. Ha nem én sajátkezűleg indítottam el valamit vagy nemtudom megmondani hogy mi az ami indulni akar akkor azt nem hagyom indulni.
2020. márc. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!