Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program/online...

Van olyan program/online calculátor amivel egyszerűbb áramkörök adatait lehet kiszámítani?

Figyelt kérdés
Valami egyszerű kis program kéne ami egy pár ellenállásból meg feszültség és áramgenerátorokból álló áramkörben tudná alkalmazni a Norton, Thevenin,szuperpozíció, hurokáramok és csomóponti potenciálok tételét és részletesen levezetné a számolást.

2020. márc. 28. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szimulátor ami ezeket részletesen levezeti neked. Nyilván egy egy csomó olyan szimulátor van ami kiszámolja.


google: "online circuit simulator"

2020. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nah dilo mintha nem ezzel kezdtem volna. Gondoltam valaki tud valami konkrétat
2020. márc. 28. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
nah dilo leírtam a konkrétat csak még nem sikerült felfognod.
2020. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:

Neked kéne levezetni nem?

Csináld!

2020. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remek megjött isten embere is. Még az a 17% is sok neked. Sem morális oktatásra sem lelkesítő beszédre nincs szükségem, egyedül a kérdésemre keresek választ.
2020. márc. 28. 18:42
 6/9 Szirty ***** válasza:

Keresd csak keresd.

Azonban néha az a jó válasz ami a kérdés mögé nyúl.


Elvileg az iskolában nem azért kell valamit megcsinálni mert az a feladat, hanem hogy megértsd a lényeget.


Ha meg nem házifeladatot akarod programmal megoldani akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül a választ.

Azzal hogy tajparaszt módjára beszólsz nem oldasz meg semmit csak önmagad minősíted. :)

2020. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs jó tankönyved ezekről? Ha nincs, akkor keresek egyet, amiben az említettek közül mindegyik benne van. Jobban jársz vele, ha magában értelmezed, majd a példákra alkalmazod. Nyilván lesz megmérettetés, és ott úgyis gondolkodni kell.

Nyugat-Európában meg a használhatatlan válaszra azt mondják, hogy: köszönöm válaszodat, de sajnos nem erre gondoltam.

2020. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
LTspice-ot szedd le, az tud szimulálni. De levezetést egyik se fog mondani, csak eredményt. Ha levezetés is kell, akkor guglizd össze a képleteket, és papír-ceruza.
2020. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. márc. 31. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!