Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbookon milyen paraméterek...

Macbookon milyen paraméterek kellenek, ha Autocadet, vagy ehhez hasonló programot szeretnék használni?

Figyelt kérdés
Röviden a story annyi lenne, hogy műszaki egyetemre készülök menni, ahol a műszaki rajzot stb-t programban kell majd megcsinálni gépen. Emiatt kell vennem egy erős notebookot, de windowsosat nem nagyon szeretnék, pedig árban jobban jönnék ki valszeg vele. Mivel azonban sajnos kb 700k forintot nem tudok csak úgy letenni az asztalra egy új macbookért, emiatt meg kell húznom egy összeghatárt. Kb 500k forintom lenne talán rá. Megnéztem, hogy milyen gépigénye van egy ilyen programnak és természetesen minimum 16gb ram, intel i7 proci a fő dolog ami szerintem számomra fontos adat. Windowson tudom hogy ennyi a minimum, de (hülyeség, tudom) valamiért van bennem egy kis reménykedés, hogy esetleg egy ilyen paramétereknél gyengébb macbook is képes lenne elvinni normálisan a programot. Nagy baromság ez, vagy van valami esély rá, esetleg valami kiskapu?

2020. márc. 29. 01:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eltaláltad, nagy baromság. A macbookban ugyanolyan intel és egyéb alkatrészek vannak, mint más laptopban, és nincs benne varázslat csak mert macbook. Annyit tud, ami rá van írva.
2020. márc. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát azért megpróbáltam, hátha mégis :D de amiatt gondoltam ezt, mivel ahogy Iphoneon sokkal gyorsabb a rendszer (és emiatt zártabb is), mint pl szinte az összes adroidon, emiatt próbáltam belegondolni, hogy hátha itt is valahogy elosztottabban tudja megoldani a feladatot.
2020. márc. 29. 10:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor meg egy kicsit el kell keseritselek. A programok, amikre neked szukseged lesz, csak Windowson elerhetoek. Az AutoCAD nem, az van Mac OS-re is, de egyreszt nem full ugyanaz, mint a windowsos, ezert nem fogjak engedni, hogy azt hasznald, masreszt 2020-ban egy normalis muszaki egyetemen az AutoCAD-et max emlites szintjen erintik, mert teljesen elavult.

Mindez azt jelenti, hogy ha Macbookot veszel is, akkor is kenytelen leszel ra Windowst telepiteni (Bootcamppel megoldhato, voltak csoporttarsaim, akik igy hasznaltak), szoval semmivel nem leszel beljebb.

2020. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy az AutoCadet nem nagyon használják, példaként gondoltam írni, mivel szerintem azt többen ismerik, mint a SolidEdge-t (legalábbis én még azelőtt nem hallottam róla :D). Amit viszont tudok biztosra mondani, hogy most azt használják egyetemen, de szerintem, ha bekerülnék, akkor nekem is majd azt kellene használnom. Mármint a SolidEdge-t.
2020. márc. 29. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Na a Solid Edge már esélyesebb, az viszont tényleg nincsen Mac-re, szóval mindenképp kell a Windows.
2020. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszont macre rakott windowsos op-n tud futni igaz? Az előző válaszoló írta, hogy futnak az ilyen programok, de így kifejezetten a solidedge-re gondolok most.
2020. márc. 30. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Én voltam az előző válaszoló is, és igen, úgy menni fog.
2020. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Király, ennek nagyon örülök. Köszi a segítséget! Még annyi lenne esetleg a kérdésem, hogy mennyire jó program a SolidEdge? Hasonlít az Autocadre, vagy ez azért már egy kicsit komolyabb, jóval használhatóbb program?
2020. márc. 30. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyu, ez lehet erős lesz:

Ha kilóg a valagad a gatyádból, minek akarsz villogni...? 700 ezerért még azért nem kapsz annyira acélos Mac-et... A bootcamp pedig baromság. Tudom, ha becsüccsentek a Starbucks-ba, így nem fognak felnézni rátok...

500 ezerből én vettem egy Dell G5-öt. 32gb ram, 8750h proci 1,5TB nvme ssd és 1050TI videokártya... Van egy Macbook Pro 13-asom (2017-es,nem touchbar-os) is vés esetére, ha borulna minden. Amúgy videovágó vagyok, ígyhát kap a Dell rendesen.

Macbook-nál az igaz, hogy a Final Cut és a Logic "gyengébb" hardveren is elfut, de csak az optimalizáció miatt.

2020. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3-5-7es válaszoló vagyok.

Szerintem is egy normális gép lenne a megoldás a bootcamp helyett, de ha ennyire Macbookot akar, hagyd, úgyse fogod tudni meggyőzni.


Kérdező: a Solid Edge más kategória, mint az AutoCAD. Az ACAD egy 2D vektoros műszaki rajzprogram a középkorból, a SE meg egy gépészeti 3D tervezőprogram, szimulációs, render, stb modulokkal. Százszor korszerűbb és hasznosabb.

Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy a Solid Edge mellett van még néhány ilyen program: SolidWorks, Inventor, NX, Catia, Creo, stb. Ezekhez viszonyítva viszont a Solid Edge a CAD-programok egyrétegű wc-papírja, mind közül messze a leghitványabb.

2020. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!