Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul el a VirtualBo...

Miért nem indul el a VirtualBox-ban a Linux?

Figyelt kérdés
A LiLi USB Creator-ral ( [link] feltettem pendrive-ra az Ubuntu 10.04 Lucid Lynx-et. Mikor VitrualBox-szal betöltöm, ezt írja ki: "No bootable partition in table_" Tehát a meghajtón nincs bootolható partíció? Hogy lehetne megoldani a problémát? Pedig mindent a leírás szerint csináltam. Addig nem is próbálok rendesen bootolni USB-ről.
2010. júl. 26. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Oracle VirtualBox tudomásom szerint nem tud USB-ről bootolni. De amúgy is, miért USB-ről akarsz bootolni?

Lehet ISO-ból is telepíteni/használni az Ubuntut VirtualBox alatt.

2010. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tud USB-ről bootolni. Egyébként azért szeretném USB-ről bootolni, mert a Linux-ot egy net nélküli gépen fogom használni, úgyhogy gondoltam, hogy benyomom a netes gépen, és felteszem a számomra szükséges programokat. A kérdésem továbbra is: mi a hiba, és hogy lehet megoldani, hogy működjön?
2010. júl. 26. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban tud bootolni, akkor megpróbálhatod ezzel: [link] . Használtam már korábban, igaz nem Ubuntuval, hanem Fedorával, nekem működött ezzel.
2010. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 czibles ***** válasza:

én felraknám a virtuál boxot a netes gépre is és ott megcsinálnék mindent.

USBt meg átvinném a másik gépre és virtuálboxban, pedig be importálnám.

2010. júl. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

czibles: Pontosan, én is ugyanezt akartam csinálni. A pendrive-on rajta volt a portable VirtualBox, hogy azt se kelljen telepítgetni. Viszont nem indult el (a netes gépen). Azóta már formattáltam, majd délután megcsinálom UNetbootin-nel. Ehhez kapcsolódóan egy kérdés: a beállításaimat ugye a pendrive-ra menti, vagy Live CD-ként fogja használni? Csak mert itt nem láttam ilyen beállítást, a LiLi-nél be lehetett állítani a persistence-e-et.

Köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 27. 06:08
 6/6 A kérdező kommentje:
*persistence-et
2010. júl. 27. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!