Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Virtuál box segítségével,...

Virtuál box segítségével, hogyan tudok váltani Windows-ról Linux-ra? Még csak a Virtualbox setup-át szedtem le, ha feltelepítem utána mit és hogyan? Leszedtem már az Image 9.10. setup-át is.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltelepíted a szokásos módon. Mikor elindítod, beállíthatsz egy új virtuális gépet (nem tudom, hogy azon a virtuális gépen hogy, de általában van egy új vagy egy new beállítás, de az is lehet, hogy első indítás alkalmával rögtön el is kezdi), ezután jön a konfigurálás, itt olyanokat kell beállítani, mint a tárhely, név, memória... (ha ez nem jön be a beállítások, akkor biztos van ott olyan funkció, hogy beállítások, testreszabás...), ennek a beállításnak a legvégén fogja kérni, hogy mit telepítsen, itt add meg az iso fájl-t, elvileg ezután elvileg el lehet indítani, biztos van valahol egy start menüpont, gomb. Ezután pedig már mindent úgy kell csinálni, mint egy normális telepítésnél.

Természetesen így lassabb lesz, mintha fel lenne téve egy külön partícióra.

(Ha csak ki szeretnéd próbálni (nem szeretnél menteni, módosítani, beállítani rajta), akkor az Ubuntu-n (gondolom annak a 9.10-t szedted le) van lehetőség erre, ki kell írni egy CD-re, és azt beállítani bootoláskor, itt pedig az Ubuntu kipróbálása a számítógép módosítása nélkül menüpontot. Ez csak a memóriába töltődik bele, de így nem tudsz menteni)

2010. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ hasznos volt. De mivel szeretnék menteni+ egy-két dolgot, mégsem a virtuál box lesz a legjobb megoldás.
2010. ápr. 19. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:
VirtualBoxba lehet menteni, ha CD-ről indítod el, akkor nem lehet, tehát a virtualbox az jó.
2010. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!