Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem vált át angolra a...

Miért nem vált át angolra a Word? (MS Word 2016)

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Ha megnyitom a Wordöt, és rámegyek a Fájl->Beállítások->Nyelv opciókra, akkor a "Dokumentumnyelv"-nél be tudtam állítani az angolt, viszont a "Felület nyelve" és "Súgó nyelve" nem dobja ki lehetőségnek az angolt...

"A Microsoft Windows nyelvével egyező" lehetőség van mindkettőnél alapértelmezettként. Nos én már átállítottam a nyelvet angolra a gépen, mégsem vált át a Word, az Excel, se semmi ilyesmi angolra.


Azért lenne rá szükségem, mert angol nyelvű szakon tanulok, és már volt ebből probléma, hogy például Ábrajegyzék beszúrása után hiába írtam át én szépen magamnak "List of figures"-re, majd az "1. ábra" szavakat is "Figure 1"-ra, nyomtatás után szép kis "Hiba!" üzenetek díszelegtek a helyén. Utólag persze rájöttem, hogy ha a nyomtatásnál kivenném a pipát a "A nyomon követett változásokat tartalmazó mezők frissülhetnek nyomtatás előtt" lehetőségnél, akkor lehet, meg is oldódna ez a probléma, de azért mégiscsak egyszerűbb és tisztább lenne, ha angolra tudnám állítani az egészet.

Előre is köszi, ha válaszoltok!



2020. ápr. 6. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem állítható át.

Ugyanezzel sz*ptunk heteken át, amikor a külföldi anygoltanárnak az iskolai gépén át kellett állítani a Wordöt angolra. Hosszas próbálkozások, kísérletezgetések után a Microsoft Magyaroroszág ügyfélszolgálata is csak annyit mondott: inkább tegyünk fel egy Office 365-öt, neki, mint pedagógusnak ingyenes, és ott le tudjuk szedni az angol telepítőt.

A Word nem az a szoftver, ami az ilyesmit fejletten támogatná. Próbáltuk hivatalos "language pack"-ot feltenni, de még a hivatalos leírás szerint sem működött.

Szóval vagy szerezz be egy angol Officet, vagy próbáld ki a LibreOfficet, aminek nem okoz gondot, ha más nyelvre kell váltani.

2020. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na az szuper... 😃 Köszi a választ!
2020. ápr. 6. 15:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Update: Le is töröltem a régi csomagot és telepítettem az Office 365-öt (diákként sulis emaillel is ingyenes), és itt valóban át lehetett állítani :)
2020. ápr. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!