Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal lehet úgy...

Melyik programmal lehet úgy fekete-fehérré tenni a fényképeket, hogy azok úgy nézzenek ki, mint az igazi fekete-fehér fotók?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Bármelyikkel?


Esetleg a szépiát próbáld ki!

2020. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


A legtöbb program csak "beszürkíti" a fotókat, látszik rajtuk, hogy nem igazi fekete-fehér képek.

2020. ápr. 9. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem könnyű...

Kicsit más lesz a színe, mintha eleve fekete-fehérre fotózták volna. Jó pár tíz év alatt még nem láttam ilyent.

2020. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:
100%

Képszerkesztőkkel, képnézegetőkkel.

Tök jó lenne megtudni, mit értesz az „igazi fekete-fehér fotók” kitételen, de addig is: A Gimp biztosan tudja.

[link]

2020. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 attól még bármelyikkel lehet, max nem gombnyomásra.
2020. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez elég fekete-fehér-e a te szemeddel nézve: [link]

Ebből a képből csináltam Photoshoppal egyetlen gombnyomással egy szempillantás alatt: [link]

2020. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tabaki ***** válasza:
100%

Ugyanaz Gimppel, igaz hogy három gombnyomással (Színek → Telítetlenné tevés... → Fényesség).

[link]

Kétségtelen, hogy van némi eltérés a kollégáéhoz képest, de egyrészt egyiken se látok olyasmit, ami elhatárolná őket a hagyományos papírképek megjelenésétől, másrészt a papírképeken e két kép különbségének a százszorosa is előállhatott a szűrőzésnek,a nyersanyagok típusának, és a kidolgozás sokféle tényezőjének okán, markánsan eltérő karakterű fotókat eredményezve. A képszerkesztők ennek a széles lehetőség-skálának csak egy keskeny szegmensére, a tiszta fehér papíron tökéletesen előhívott, új fényképek ideálképére összpontosítanak az átalakításnál, és szerintem elég jól sikerült igazodniuk a fekete-fehér fotózásban kialakult elvárásokhoz. Ha felkeresem mondjuk a [link] oldalt, hiába lapozgatom a képeket, nem tudok rájönni, hogy mit kérsz számon „a legtöbb programon”. A papírképek sok mindenben eltérnek a „beszürkített” digitálisoktól, de a tónusaikban pont nem. Sokkal feltűnőbbek a szemcsézettségből, az egyenetlen előhívásból vagy levilágításból, a karcokból, a papír és az ezüst öregedéséből adódó színmódosulásnak köszönhető különbségek. A képszerkesztőkben ezek is leutánozhatók, sőt, a munkafolyamat megjegyeztetése után egyetlen effektként is ráhúzhatók a képre.

2020. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
100%
2020. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a silver efex vált be legjobban
2020. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az "igazi" fekete-fehér fotók nem úgy készülnek, hogy lehúzod a telítettséget és annyi. Nem lesz jó.


A dolog túlmisztifikálása nélkül:

1. Alap. "Másképp gondolkodsz": előtérbe kerülnek a fények, árnyékok, formák. Viszont azok a képek, ahol csak színnel emelnél ki, sok esetben nem fordulnak jól fekete-fehérbe.

2. Szerkesztés. Nehogy azt hidd, hogy a filmes fotót nem retusálták. Ahogy már említettem, a deszaturálás nem elég (nem ér is érdemes azt használ, a Photoshopos fekete-fehér konverzió, de még a gimpes channel mixer is több kontrollt enged), aztán a szürkeárnyalatokkal még dolgozni kell: kontraszt, fények-árnyékok, fényerő, expozíció stb., hogy ne legyen döglött a képed.

A Silver Efex direkt erre specializálódott. Ez a Nik Collection, a PS/Lightroom egyik beépülő moduljának az egyik eleme.



Érdekességképp:

[link]

[link]

2020. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!