Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy windows újratelepítés...

Egy windows újratelepítés valóban segíthet?

Figyelt kérdés
Évente egyszer újratelepítem a windowst, mert egyesek szerint frissen mindig gyorsabb a gép. De igazából nem nagyon értem ennek az okát. Egy év alatt igazából csak játékokat / filmeket / sorozatokat / és az alapvető szükséges programokat telepítettem rá a gépre. Ha meguntam a játékot, töröltem. Ha megnéztem a filmet / sorozatot, töröltem, az alapvető programokat meg úgyis vissza kell telepítenem, ha újra raknám a windowst. Attól, hogy 1 éve nem volt újratelepítve a windows simán lassabb lehet a gépem? Célzok itt most játékokra például.

2020. ápr. 11. 14:29
 1/10 Mr. V. ***** válasza:
12%

Nem feltétlenül.

A legtöbb "kóros újratelepítő" amiatt teszi, mert hagyja a winupdate-t futni. Minden frissítést tiltani kell a Win számára és nem fog lassulni.


A lassulás attól szokott még bekövetkezni, hogy telepítesz, letörlöd, de a regisztrációban benne maradnak a program nyomai, ami betöltődik indításkor (immáron feleslegesen). Tehát ha egy rendszerre nem telepítgetsz rendszeresen, hanem csak használod, akkor az nem fog belassulni.


Korábban többször kifejtettem egy W2k3 telepítését:

tiszta rendszer elindul 30mp alatt és leáll a HDD (betöltött)

1,5GB-nyi frissítés után a rendszer minden alkalommal 90mp feletti indulási idő alatt áll fel és ez még csak egy üres rendszer.


Így újra lett rakva, frissítések letiltva, ami szükséges (új fájlrendszer: exFat, .Net, ...) kézzel telepítve. Az indulási idő maradt 30mp.


Tehát ha letiltod a frissítéseket és inkább egy vírusirtót szerzel be, ha olyan oldalakon mászkálsz, ami elirányít felugró ablakokba, stb. akkor a rendszered hosszú életű lesz.


Én 5-8 évente telepítem újra, mert valami épp nem fut rajta, vagy épp elpiszkáltam. De nálam még működik Win2k, XP-s gép is és 7-esnél nincs is újabb (ez 3 évvel ezelőtt lett telepítve és még gyors és hibátlan).

2020. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kezdetek óta le van tiltva a windows update. 1 év alatt jóformán csak letöltöttem játékot / filmet / sorozatot. Kijátszottam / megnéztem, visszaseedeltem, aztán töröltem.
2020. ápr. 11. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Gratulálok a Windows Update tiltásához, ennél rosszabb tanácsot nem lehetne adni, bár minden második Windows 10-hez való frissítéssel van valami, de akkor sem. Nálam még egyik sem okozott sem lassulást, sem más problémát. Sem Windows 7 (több éves teleptés), sem Windows 10 alatt, ami a Windows 7-et váltotta le, ugyanazon a gépen. Nem kell évente újratelepteni egyik rendszert sem, nek lassulnak be.
2020. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mr. V. ***** válasza:
48%

Az utolsó hozzászólóhoz...

Tudod ha valamit ki mernek adni, mondván, hogy kész van, akkor azt úgy is kell venni, hogy kész van!

Egy autót se viszel hetente szervizbe, hogy ezt a csavart meg kell húzni, vagy az lötyög rajta.


A DVD-n kiadott release egy kész termék, nem kell hozzányúlni.

Biztonsági frissítés??? Aztán mindenhol csak sablonszöveg, de nem írja le, hogy konkrétan miről is van szó.


10 évig voltam rendszergazda, 10 évig hibátlanul működtek az általam felügyelt gépek és szerver frissítések nélkül. Az említett példa is e 10 éven belül volt, amikor szervert cseréltek, mert egy új számlázó program nem futott el W2k3 alatt, de felette sem (okos volt, aki pont azt választotta).


1db vírusirtó és kész a "biztonsági frissítés". Sem itthon, sem céges környezetben nem akarta/tudta még feltörni egyik általam felügyelt gépet sem, noha 20 éve vagyok a szakmában.

Tehát aki azt mondja, hogy a frissítés létfontosságú, az bizonyítsa is, hogy az adott frissítéssel mitől is védi meg a gépét!

Amúgy meg nem egy átlag ember gépébe fog senki betörni a "biztonsági rések" kihasználásával, hanem többnyire céges hálózatban lenne értelme, hiszen abban van pénz.


Egy vírus (crack, patch, vírusos oldal) hamarabb tesz kárt a gépben, mint az, hogy nincs frissítve a rendszer.

2020. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Egy vírus pont azokat a sebezhetőségeket használja ki, amit nem foltoznak be a frissítésekkel, mert nem telepítik azokat. Egy rendszer soha nincs kész, minden nap jönnek új vírusok, minden nap találnak új hibákat, ezeket pedig a támogatási időn belül javítják. Remélem a vírusírtó adatbázisát sem frissíted, mert ha igen, akkor már ellent is mondtál magadnak.
2020. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mr. V. ***** válasza:
48%

Olvashatod itt napi szinten, hogy 1-1 frissítés miatt hány embernek szarik be a rendszere, vesz el korábban meglévő funkciókat, stb. aztán kezdhet mindent elölről.

Én Win7-et használok, aminek a támogatása már rég lejárt, töltök le olyan oldalakról, ahonnan tudom, hogy más is lejöhet, nincs élő vírusirtóm, csak havi 1x futtatok egyet, vagy ha tudom, hogy valami kérdéseset töltöttem le. Ennek ellenére a rendszer üzembiztos, nem törték még fel, van biztonsági másolatom, szóval nekem ez így megfelel.


Tudod aki a m1-et nézi, annak a mai napig jönnek a migránsok, holott ha más forrásból is tájékozódna, akkor látná, hogy évek óta nincs már semmi.


Te hiszel abban, hogy a "foltozgatás" egyre jobb rendszert eredményez (ezt nem tudom milyen forrásból veszed), én pedig tudom (számítógép-szerelő, szoftverkarbantartó) szakmám alapján 20 éves számítástechnikai múlttal, hogy ez nem igaz. És ez nem szóbeszéd, cikk, hanem szimpla több évtizedes tapasztalat.

Hogy ki mit hisz, az már az ő dolga. Én leírtam szakemberként a tapasztalatomat és azt, hogy itt az oldalon is napi téma a frissítés után meghalt rendszer. Aztán mindenki eldöntheti, hogy "Egy biztonsági rést kihasználva behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását." és ezért kiteszi magát annak, hogy e védekezés miatt nem fog elindulni holnap a gépe (ami mint látszik; rendszeres) vagy inkább éveket, évtizedeket vár arra, hogy "behatoljon" valaki a rendszerébe, de addig üzembiztosan ki meri kapcsolni, mert tudja, hogy másnap is el fog indulni.



Míg Win 9x, NT, 2000, XP esetében a SP valóban újításokat tartalmazott, már az SP-k kiadását sem 5-6, hanem max 1-re korlátozzák 1-1 új rendszer kiadása előtt. Az SP-k sem tartalmaztak minden biztonsági hülyeséget, csak ami valóban fontos volt... de mára már ez sincs. Mert nincs valós újítás (új USB szabvány támogatás, mint régen, új fájlrendszer, stb.). Ha meg valami mégis van, azt kézzel le lehet tölteni, mint pl. ExFAT támogatás régebbi gépekre... mert alap esetben az update amúgy fel sem hozta soha ajánlatként.



Szóval mindenki eldöntheti, hogy miben hisz. A kérdező kérdésétől nagyon eltérünk, így én itt már nem is írok többet, hiszen jóval több információt kapott, mint amit szeretett volna.


Megjegyzés: Ha valóban létfontosságú lenne a frissítés, akkor nem lehetne letiltani a frissítések letöltését, telepítését, de a szoftverfejlesztő beletette a választás lehetőségét, így mindenki meglátása szerint dönthet.

2020. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ó nekem jól esett ez a kis vita, olyan érveket hoztatok fel, amikről még nem volt eddig tudomásom. Köszönöm szépen mindenki tanácsát.
2020. ápr. 12. 11:33
 8/10 Mr. V. ***** válasza:
63%

Csak egy példa, amiről beszéltem... a kérdező saját magának megadta a választ...

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2020. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mr. V. ***** válasza:
59%

Újabb példa arra, hogy frissítés után van, akinél adatok vesznek el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

2020. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8/9 épp most bizonyítottad, hogy milyen egyszerű az ilyet javítani, ha belefutunk. Megfordítom a kérdésed. Inkább kockáztassam az összes adatot, vagy néha (300 gépből évente 30 eset, de csak max. 10 féle hiba az automatikus frissítés miatt. kb.) leszeded az utolsót?
2020. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!