Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Helyrehozhatatlan rendszerhiba...

Helyrehozhatatlan rendszerhiba probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok miért írja ezt ki a PCm? Windows XP 32 bit

[link]


2020. ápr. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
A Windows-hoz hozzátartozik a kék halál.
2020. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy újra telepítés megoldja?
2020. ápr. 13. 12:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy mit tegyek hogy jó legyen?
2020. ápr. 13. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Előbb megigazgatnék minden csatalakozót. RAM, HDD... De teljesen áramtalanítva!!!
2020. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy csökkentett módban van olyan, hogy utolsó helyes konfiguráció. (F8 általában újraindítás után.)
2020. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

telepitettel valalamit? Leginkabb drivert?

vagy hardvert? (fizikailag ki/be tettel)?

Tortetn e barmi geppel?


[link]


[link]

2020. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF: én ezért váltottam Linuxra. Azóta nincsenek ilyen misztikus problémáim, hiperstabil a rendszer, és még gyorsabb is.


ON: Ez sajnos ezernyi dolog lehet. Első körben egy RAMtesztet végeznék. (Memtest86+, memtest.org-ról letölthető, ki kell írni optikai meghajtóra vagy pendrive-ra, és arról bootolni.) Aztán igazából nincs olyan hardver, ami ne okozhatná ezt... Ha be tudsz bootolni, akkor telepítsd fel a BlueScreenView nevű programot, azzal meg tudod nézni, hogy melyik rendszer- vagy programfájlok okozták a kékhalált. Pontosabban: hogy melyikeknél jelentkezett, mert általában nem maga a program okozza, hanem az általa használni kívánt hardver. De a fájlnévből már behatárolható, hogy mi okozhatja. Ha pl. mindig a videokártya drivere, akkor esélyes, hogy VGA-hiba.

De még mielőtt szétkapod a gépet, érdemes rákeresni a konkrét hibakódra. Igaz, hogy a Windows nem olyan beszédes a hibákat illetően, mint a Linux, de az internet erejét így is ki lehet használni, hiszen esélyes, hogy másvalaki is már belefutott ugyanebben. Gyorsan rákeresve pl. ezt találtam: [link]

Ha csökkentett módból el tudod indítani a gépet, akkor érdemes lehet a rendszervisszaállítással is próbálkozni.

De mivel a XP-ből ítélve gondolom, nem egy tegnap vett zsírúj PC-ről van szó, ezért könnyen lehet, hogy valamelyik hardver megadta magát. Ennek kiderítésére konkrét recept nincs, a bevett gyakorlat, hogy sorban mindent ki kell cserélni, és aminél megszűnt a hiba, az volt a hunyó. (Már persze ha van egy teljes garnitúra tartalékalkatrészed. ;))

... de egy újratelepítéssel is próbálkozhatsz. És javaslom, ha már újrarakod, és működik jól, akkor pár óvintézkedést tarts be! 1. Használj mindig antivirust! Akár az Avastot (bár úgy tudom, az mostanában eléggé fintorog az XP-től...felmegy rá, de néha tud misztikus fagyásokat okozni. A többi Windows-verzióval nincs ilyen gondja, gondolom, XP-vel már nem nagyon tesztelik...), vagy akár egy ClamWin-t. Egy tűzfal sem árt, én a ZoneAlarmot preferálom, de ízlések és pofonok... 2. Mindig korlátozott fiókot használj! Rendszergazda fiókba csak akkor lépj be, ha elengedhetetlenül szükséges! Ha olyan szoftvered van, ami csak rg. módban fut, akkor is korlátozottból futtasd, jobb klikk, futtatás mint... és ott add meg a rendszergazda fiók adatait! Így csak az adott program kap rendszergazda jogokat, más nem. Tapasztalatom alapján legtöbbször ez okozza a problémát, hogy egy bénán megírt szoftver szétbarmolja a rendszerfájlokat, vagy a rendszer-registryt. 3. Én nagyon tudom ajánlani, hogy a teljesen feltelepített rendszerről készíts egy teljes mentést! A clonezilla tökéletes erre. A teljes partíciót le tudod menteni ("klónozni"), és szükség esetén azt vissza tudod állítani. Kevesebb macera, mint egy újratelepítés. :)

2020. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!