Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A legutóbbi frissítés után...

Brokenbone kérdése:

A legutóbbi frissítés után egy-két naponta újra indul a Windows 10, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Egy hete körülbelül volt egy nagy, teljes, több órás Windows 10 frissítés a gépemen, azóta többször újra indult mindenféle figyelmeztetés nélkül. Beállítottam, hogy ne induljon újra a gép, hogyha rendszerhibát észlel. A frissítéseket nem sikerült törölnöm, mert ha próbálom, lefagy az az ablak, és semmit nem tudok vele kezdeni. Próbáltam a rendszer visszaállítást is, de ennél a Win10-nél nem enged tetszőleges dátumot kiválasztani a naptárban, csak az elmúlt 1-2 napra van lehetőség, akkor pedig már megvolt ez a probléma. Mi segíthet? Egy teljes rendszer alaphelyzetbe állítás?

2017. dec. 26. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
eseménynapló mit mond arra az időpontra?
2017. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Start>Gépház>Frissités és biztonság>Helyreállitás>Gép alaphelyzetbe állitása>Kezdés

És utána nem nyúkálás-piszkálás, mert megint eltolod

2017. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

41-es kenel-power dolog.


oké ez az alaphelyzetbe állítás, csak félek, hogy az elkezdett fl studios zenei projekteket szétviszi. oké, maga a projekt, a dobok, a minták megmaradnak, de maga a zeneszerkesztő elvileg letörlődik, és félek, ha újra telepítem utána már nem hozza be a projekteket.

2017. dec. 27. 18:18
 4/11 anonim válasza:
Hűha nálam is ez a helyzet.....de nem gondoltam volna hogy a frissítéshez van köze.
2017. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."


Nálam is ugyanez. Én eddig a tápegységre gyanakodtam, mert azelőtt ezt nem csinálta.....de lehet hogy tényleg a frissítéshez van köze

2017. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerintem biztosan a frissítés miatt lehet...a táp, hát nyáron 450 fokban sem volt vele probléma, és nem olyan durva itt a fűtés.
2017. dec. 27. 20:05
 7/11 anonim válasza:

Hát igen. Ramokat végigteszteltem semmilyen problémát nem talált. Tápra gyanakszom, de az meg egy nagyon minőségi FSP Hexa+ 500W táp, ezek az FSP nem szoktak meghibásodni.


Lehet hogy tényleg a windows 10 frissítéssel van gond....de annak nem szabadna ekkora problémát okozni.


Valakinél szintén hasonló jelenség van, igaz csak hasonló (és friss kérdés):


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2017. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
most azt hallottam egy hozzáértőbb rokonomtól, hogy ez az új frissítés nem támogat bizonyos alaplapokat, cserélhetem ki, ha ennél a windowsnál akarok maradni.
2017. dec. 28. 18:28
 9/11 A kérdező kommentje:
ja és: alap állapotba akartam rakni, de nem sikerült. beszarok.
2017. dec. 28. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ez volt, főleg hogy 3 hete vettem a laptopomat amire win 10 ment fel és nem igazán értettem még ehhez merert ennyi ideje használok csak win 10 et igazából. Nekem is jöttek ezek az újraindulások, eseménynaplót néztem, aztán tanácsolták a bluescreen wiev vagy mit hogy azzal is csekkoljam le mivan. Mivel úgy jött ki a dolog hogy hardveres hiba, felhívtam az üzletet ahol vettem a gépet hogy most ilyenkor mi van mert ugye jótállásos meg minden, de nem akartam potyára autózni 40 km-ert az üzletig ahol vettem hogy megmondják hogy windows hiba miatt adta be ezt bla bla bla és nem tartozik bele a garanciába, meg potyára felküldeni garanciális szervizbe akik ülnek rajta 1 hónapig és visszaküldik hogy semmi baja... Közbe nekem a srác mondta így 27-én hogy windows 10 frissítésével volt valami gubanc de ők sem tudják mi, csak a szerviz vezető kapcsolatban áll olyan emberekkel akik nagyon képbe vannak mi hogyan tehát Microsofttal állnak kapcsolatban. Mondtak mindent amiből nem maradt meg sok, de mondták hogy várjak pár napot mert lehet adnak javító frissítést erre vagy i a bánatot és mondta hogy ne telepítsek újra semmit, ne kapcsoljam ki a frissítést hagyjam hagy menjen, figyeljem a gépemet hogyan működik ha van rá időm.

Lényegében 28-án reggel volt az utolsó ilyen újraindulásos dolog úgy hogy még egy webböngésző sem volt megnyitva. Azóta (kop kop) eddig megy szépen minden.

Én is Photoshop munkákat csinálok, rajzolgatok, videót vágok, meg ha belemerülök valamibe akkor persze hogy elfelejtek menteni és akkor akár 1 órás munkám is kárba vész.


De én már jó pár éve megtanultam gyakori áram kimardások idején amikor csinálok valamit jó 5-10 percenként menteni, és amint belekezdek valamibe, bármibe már mentsem is el a fájlt csak először kell nevet adni meg azt hova mentse, többi már csak egy kattintás vagy gombnyomás ki hogy csinálja és ennyi. Zeneszerző haverom is szívott a win 10-el egyébként, csak tegnap beszéltem vele mióta én is a 10-es windowst használom és ő is mondta hogy sokat szenvedett a notebookjával mióta volt ez a frissítés és én pont aznap tettem wel a win 10 et tehát nem igazán érzékeltem csak azt hogy mindent csinál, és mondta haver is hogy simán az okozott valamit, ő nála is ameddig szüleinél volt addig naponta újraindult a gépe minden előzmény nélkül, ugyan azok voltak a tünetek, minden az volt amit te is írtál, meg én is, meg amit olvastam is másoktól. Amikor beszéltem vele akkor mondta hogy szerinte kezd észhez térni, mivel mondtam hogyan jártam, mert megnézte az új szerzeményem hogy még mi az amit még csinálni kell rajta, mert számomra a win 10 még távol áll tőlem, tehát csak tesztelem meg olyan dolgokat csinálok rajta amiért nem egy hű de nagy kár ha elvész, mert szinkronban használom a régi win 7 es gépemmel, egészen addig ameddig nem állok rá teljesen erre az újra. Még adataim sem mentettem át mert ha valami baj lenne és vissza kell vigyem garancia végett akkor ne azzal menjen el az idő hogy adatmentés megint, meg izé, hanem rögtön tudjam vinni.

2017. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!