Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám visszaváltoztatn...

Hogyan tudnám visszaváltoztatni a betűtípust WordPadben? És mitől változhatott meg?

Figyelt kérdés

Még decemberben írtam egy 6 oldalas dokumentumot WordPadben, elmentettem. 1 hete írtam még hozzá, majd azt is elmentettem. Pár napja megnyitottam, elolvastam és minden okés volt. Ma megint írni akartam hozzá, azonban először teljesen üres volt a dokumentum, kiléptem, utána pedig ez fogadott.

[link]

Azóta kiléptem párszor és visszaléptem, de mindig ugyanez a látvány fogad. Rengeteget keresgéltem már a neten, hogy hogy lehetne helyrehozni vagy, hogy egyáltalán miért történt ez de nem találtam semmit, így utolsó mentsvárként írok ide, hátha valaki tudna segíteni.



2020. ápr. 15. 23:49
1 2
 1/11 MancsWolf ***** válasza:

Ez nem betűtípus. Rossz karakterkódolásnál ilyen még, de mivel nem változtattál rajta semmit állításod szerint csak írtál hozzá sokkal valószínűbb hogy sérült a fájl.


Illetve még akkor csinál ilyet ha pl egy jpg fájt simán átnevezel doc kiterjesztésre ( csak egy példa). Nem írtad véletlen át utolsó mentésnél a kiterjesztést (esetleg nincs is neki)?

2020. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1-hez hozzátennék annyit, hogy nem a karakterkódolás rossz, hanem a formátumot nem ismeri fel. És őszintén: nem is hasonlít semmi ismert fájltípusra. (Elég sok fájl láttam már hexeditorban, a .doc-ban és .rtf-ben olvasható lenne a szöveg. A .docx-ben is kéne lenni emberi szem számára olvasható részeknek.)

Esetleg azt meg tudod tenni, hogy jegyzettömbben (igen, nem mondok hülyeséget, Jegyzettömbben) megnyitod, és arról küldesz egy képet? Értelmetlen katyvasz lesz, de abból jobban látnám, hogy a fájl tartalma tényleg csak random szemét, vagy netán helyreállítható valahogy.

2020. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg: jobb klikk, tulajdonságok, előző verziók?
2020. ápr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1: Semmi mást nem csináltam, csak megnyitottam, írtam hozzá, elmentettem és bezártam. Őszintén bevallom, fogalmam sincs mi az a kiterjesztés, amit te mondasz.


#2: Nem igazán értek az ilyesmikhez, de szerintem nem menthető. Én legalábbis nem látok itt sem semmi olvasható részt, de remélem nincs igazam.

[link]


#3: Már próbáltam, ugyanúgy ezt adta be akkor is.

2020. ápr. 16. 03:02
 5/11 anonim ***** válasza:

"I kissed a boy - FOLYTASD KÖCSÖG"? 😀

Ez valami "túl a barátságon" jellegű romantikus regény akart lenni?😀

2020. ápr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos tényleg elveszett. :/
2020. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5: Látom sikerült megragadni a lényeget.😃 Egyébként nem regény, csak egy egyszerű fanfiction akart lenni, de igen, "túl a barátságon" jellegű lett volna, a "FOLYTASD KÖCSÖG" pedig egy kis figyelemfelhívás avagy motiváció akart lenni, hogy ha belépek a mappába, akkor tudjam, mit kell tennem.😃


#6: Valahogy számítottam rá, éppen ezért még tegnap elkezdtem újra írni, szerencsére sok mondatra szóról szóra emlékszem.


Köszönöm szépen a gyors válaszokat mindenkinek!😊 Nem gondoltam volna, hogy ilyen értelmes és segítőkész kommenteket kapok.

2020. ápr. 16. 15:11
 8/11 MancsWolf ***** válasza:
Csak egy javaslat. Ha van office ( legalább word belőle) telepítve, akkor használd azt. Mentési hely pedig OneDrive legyen. Így a felhőben mindig biztonságban van és 3 mentéssel korábbi változatra mindig vissza lehet állni ha valami gebasz van ( pl véletlen törölsz pár oldalt).
2020. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Nincs office telepítve, de ma letöltöm. Igazából eddig soha nem volt semmi probléma, pedig már kb 4-5 éve írok a WordPadben, így nem is fordult meg a fejemben, hogy máshova is elmentsem a dokumentumokat, viszont most megfogadom a tanácsodat.
2020. ápr. 16. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a felhő sem egy életbiztosítás, ha csak az van. Nem kevés ember keresett meg azzal a problémával, hogy hát felhőben voltak az adatai, de nem tudja a jelszavát, más azonosítási módot meg nem álíltott be. Vagy olyannal, hogy valaki "feltörte" a fiókját, és kitörölt mindent. (Nem feltörte, hanem megszerezte a jelszavát, de ez részletkérdés.) Önmagában nem kockázatmentes arra támaszkodni, de biztonsági mentésként ideális.

Én úgy csinálom, hogy a Dropboxot feltettem, és automata szinkronizálást állítottam be arra a mappára, ahol a dokumentumaim vannak. Ha valamit ott módosítok, vagy mentek, akkor magától felszinkronizálja. Ott is vissza lehet álíltani az előzményeket. (Igazából az, hogy Dropbox, Google Drive, vagy OneDrive, tök mindegy, ízlés kérdése. Mindegyiknél be lehet állítani automatikus szinkronizálást.)

Meg aztán időnként a teljes mappámat kiírom külső tárolóra, biztos, ami biztos.


Office: én nem mondom, hogy ne lenne használható a WordPad, de azért van jobb alternatíva is. :)

Én évek óta LibreOfficet használok, tud automatikus biztonsági mentést csinálni (Eszközök/Beállítások/Megnyitás és mentés, az automatikus helyreállítási adatok mentése, illetve a mindig készítsen biztonsági másolatot lehetőségeket be kell jelölni), teljesen ingyenes, szabadon felhasználható. Innen letölthető: [link] (a fő telepítőkészletet kell letölteni.)

De ha tanuló vagy, akkor az o365.oh.gov.hu-ra is regisztrálhatsz, ha Microsoft Office 365-öt szeretnél. Mindkettő jó, bár én a LibreOfficeban jobban megbízok.

2020. ápr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!