Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben milyen képlettel...

Excelben milyen képlettel lehetne összeszámolni pl. az eladott termékek számát, amit vagy Anna adott el vagy Budapesten adtak el?

Figyelt kérdés

Eladott Eladó Város

1 Anna Budapest

1 Tamás Budapest

1 Tamás Eger

1 Anna Eger

1 Anna Eger


A várt válasz 4 lenne, az első sor értelemszerűen 1-nek számít. Ezt csak azért írom le, mert próbáltam szorzatösszeggel, de az duplán vette az első sort, amikor Szorzatösszeggel próbáltam összebűvészkedni...



2020. ápr. 20. 22:42
 1/6 anonim válasza:
Szerintem előbb szűrd ki a jó megoldásokat, és utána egyszerű SZUM-mal add ossze
2020. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

Szumhatöbb a függvény neve.

Vagy megcsinálod PIVOT táblával az könnyebb, látványosabb.

2020. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, szűrővel, irányított szűrővel, ab.szum függvénnyel menne, csak mindezekhez kell előkészület, nem elég egy sima képlet...
2020. ápr. 21. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:

A Szumhatöbb az nem jó, mert ÉS kapcsolattal működik, így az csak az 1. sort találná meg... Anna ÉS Budapest.


De nekem azok a sorok kellenek, amelyekben benne van Anna illetve a másik oszlopban az, hogy Budapest.


A példában csak a 3. sor, a "Tamás Eger" nincs benne a számolásban...

2020. ápr. 21. 17:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Na, megvan a megoldás, közzéteszem, hátha valakinek kell:


{=SZUM(HA((B2:B6="Anna")+(C2:C6="Budapest");A2:A6))}


Tömbképlet, tehát control-shift-enterrel kell beadni.


Magamtól nem jöttem volna ár, ezen az oldalon akadtam rá:


[link]

2020. ápr. 22. 00:15
 6/6 A kérdező kommentje:
*rá
2020. ápr. 22. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!