Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet windows 10-en...

Hogyan lehet windows 10-en végleg kikapcsolni a frissítéseket, illetve megoldani, hogy ne használjon adatforgalmat feleslegesen?

Figyelt kérdés

Illetve, ha vannak még egyéb praktikus dolgok amiket érdemes csinálni vele, mit lehet még?


Ilyenekre gondolok, hogy msconfig-ban beállítani, hogy indításkor minden proci magot használjon... auto indulo programokat letiltani.. kékfényfiltert beállítani stb...



2020. ápr. 27. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

A Home verzióban nincs benne a csoportházirend-szerkesztő, ezért érdemesebb a Pro verziót használni, 3 dollár körül már kaphatsz az eBayen vagy egyéb helyen.

2020. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Én a magam részéről azt csináltam a Windows 10-zel, hogy Linux Mintre cseréltem. Azóta nem tapasztalom a Windows 10 egyii hibáját sem.
2020. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha van időd, mesélnél róla, hogy milyen? :) Mióta van eddig, mik a tapasztalataid, mennyire felhasználóbarát a felület, program kompatibilitás, pl játékok, photoshop, Office, v hasonló programok hogy mennek rajta?
2020. ápr. 28. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha szükséges van a Windowsos programokra, akkor nem lesz jó alternatíva a Linux, mert virtualizálva futnak csak, a Photoshop csak Wine-al futna, mivel nincs Linuxra, még ha működik is, lassabb lesz, mint Windowson, a játékokkal is ugyanez a probléma.
2020. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már jó ideje, először talán 2011 környékén próbáltam bár egy időre áttértem Majnaro KDE-re, majd néhány hónapja vissza Mintre.


A grafikus felület teljesen felhasználóbarát. Még átláthatóbb és könnyebben kezelhető is, mint a Windows 10.


A program kompatibilitás olyan szempontból lényegtelen, hogy gyakorlatilag csak három program nincs, amit Windowson használtam és szerettem, a Media Player Classic Home Cinema, IrfanView és Winamp, de ezek problémamentesen mennek Wine-nal. Ettől függetlenül áttértem alternatívákra (Celluloid, Nomacs és Amarok).


A Photoshop nem érdekel, eszetlenül túlsztárolt program. Egy ideig használtam Windowson, de ott is áttértem Gimpre. Ez a Peremierre is e igaz egyébként.


Az Office (Libre) gyakorlatilag minden disztribúció esetén a csomag része. Mindent tud, amit tudnia kell. A MS Office-szal való kompatibilitás nem 100%-os, néha összekutyulják egymás formázását, de általában nincs gond. Plusz ez teljesen a Microsoft hibája, szándékosan szabotálja a konkurenciát és sokszor a saját régebbi kiadásait is, hogy rákényszerítse a felhasználókat az új verzióra lépésre.


A játékok már tudnak komolyabb gondot jelenteni, de itt is leginkább az új megjelenések. Itt találsz róla dolgokat:

[link]

[link]

A saját személyes tapasztalataim olyanok, hogy általában nincs gond, a régebbi játékok sokszor még jobban is mennek, mint Windows 10-en, ritka az olyan, hogy valami el sem indul, de a multis játékok egy részét ellehetetleníti az anti-cheat, ami nem tud mit kezdeni a kompatibilitási réteggel.

2020. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!