Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program mely...

Létezik olyan program mely felbont nekem egy képet bináris nyelvre? Vagy zenét esetleg? Mondjuk mint 0110 1000 1100 0010?

Figyelt kérdés

Windows(10) op rendszerre szeretném, és elszórakoznék azzal, hogy javascripttel random generálok számokat, meg beillesztem a programba ezeket és ugye révén h visszafele is tudna működni, képet(random) kapnék vissza értéknek.

Illetve mondjuk beillesztek egy képet, és felbontja, majd én kicsit átírom a számokat, és új képet kapok belőle kis változásokkal. Meg ugye tudnám tanulmányozni a bináris nyelvet a képekkel kapcsolatban, hogyan bontja pixelekre az egészet a legtöbb szoftver.



2020. máj. 2. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd be a képet bytearrayként. Mondjuk baromság az egész, konkrétan mit vársz pixelek színének megváltoztatásától? Elárulom, más színű lesz, hűha de izgalmas...
2020. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Javaslom, hogy pl. Gimpből nyers adatként (.data) exportáld. Ennek az az előnye, hogy nincs fájlfejléc, amit elronthatnál. Ezért beolvasáskor persze manuálisan kell beállítanod az eredeti képméretet, de működik. Zenét Audacityvel tudsz hasonló nyers formátumba menteni (.raw).

Megkockáztatom, hogy bináris nyelv, mint olyan, nem létezik. Az adatok leírása bináris, ezért megjeleníthetők, illetve manipulálhatók is bináris műveletekkel, de ezzel jóval nagyobb adategységek jelentését változtatod meg. A bináris értékeknek csak nagyobb számok helyi értékeként van jelentésük, önmagukban nincs.

2020. máj. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom (:
2020. máj. 4. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!