Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 gyorsításán ezt-azt...

Windows 10 gyorsításán ezt-azt google szerint érdemes beállítani?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt találtam, érdemes beállítani; gyengébb gépem van?


2020. máj. 2. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát azért ez ír olyan nettó h*lyeségeket, hogy csak lesek.

1) Csináld, de ha nem tudod, mit tiltasz le, nem kell meglepődni, ha pár dolog nem fog működni.

2) Kapcsold ki, ártani nem fogsz vele, csak a komfortérzeted csökken, meg persze ilyen apróságok, hogy nem lesznek az ikonoknak (így a képeknek) előnézeti képük, stb, ami azért komoly hiányosság.

3) Dobáld, de ettől legfeljebb a háttértár szabad területe nő, gyorsabb nem lesz.

4) Ezt egyáltalán nem látom be. Ami területet az előző pontban nyertél, azt a hibernálás elfoglalja. A gép akkor is lassú lesz, 3 másodperccel gyorsabban indul.

5) Ez oké, de utána ne akarj gyorsan keresgélni :)

6-7) Ha HDD van a gépbe, oké. Ha SSD, akkor csak kárt okozol.

8) Memóriát nyersz vele, és ez jó dolog.

9) Ne piszkáld. Ez jóra még nem vezetett hosszú távon :)

10) Én azt hittem, a 8-ban már kikapcsoltuk...

11) Kapcsold ki. De itt már annyi mindent kikapcsoltunk, hogy felmerül a kérdés, kell-e egyáltalán grafikus felület, vagy elég lenne egy terminál... Akkor meg már egy pörgős Linux disztró mellett is dönthetsz.

12-13) valóban van egy raklap szolgáltatás, ami nem fontos, de ez a cikk kicsit se árulta el, hogy mik ezek. Számos ezzel foglalkozó leírást találsz a neten, sok-sok oldalon írják, mit lehet és mit nem.

14) Javítsd ki. Persze nem tudom, minek nagyobb az esélye, egy nagyon minimális sebességnövekedésnek, vagy később valamilyen elkefélt regisztrációs bejegyzésnek.

15) Válts :)

2020. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább ez alapján gyorsítanék:

[link]

2020. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak 10 évnél öregebb gép gyenge gép..

Nem ajánlott csak így 'ész nélkül' elállítgatni, mert akkor majd jöhetsz vissza hogy nálad miért nem működik ez az amaz..? Biztos a windows a hüle.. ;)

2020. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, volt egy megérzésem...


Nem értek a beállításokhoz, meg azt sem mondhatom, hogy "vágom" a dolgokat...valamicskét konyítok. :))

2020. máj. 2. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!