Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyes számítógépes programok...

Egyes számítógépes programok (Steam, Origin, MS Word) nem indulnak el. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Olyan hibába ütköztem, hogy a fentebb említett programok nem hajlandóak elindulni. Kétszer rákattintok a Steam-re mondjuk, viszont nem történik semmi. Feladatkezelőt néztem, ott sem fut, tehát nem ott van a hiba.

Viszont az Origin, illetve a Steam elindítható, ha rendszergazdaként futtatom, azonban a MS Word még így sem.

Ez a hiba azután lépett fel, miután egy CCleaner rendszerleíró-tisztítást, lemezkarbantartást, illetve optimalizálást csináltam, majd újraindítottam a gépet.

Mi lehet a megoldás?



2020. máj. 5. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem használunk ilyen fölösleges szoftvert, mint a CCleaner. Nyilván letörölt valami olyan összetevőt is, ami ezeknek a futtatásához szükséges. Távolítsd ezeket a szoftvereket a RevoUninstaller-el, aztán telepítsd újra.
2020. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egyértelműen gondoltam, hogyy a CCleaner csinált valamit, azért írtam bele a kérdésbe. A rendszerleíró-tisztítóját használtam, nem a "Takarító" funkcióját.

A rendszerleíró érvénytelen elérési utakat töröl, és úgy tűnik, mintha az adott programoknál is hiányozna.

Nyilván letörölni mindent, majd újratelepíteni lenne a legegyszerűbb, csak ez több száz GB-ot foglal magába, ami nem lenne kevés idő.

Ezért lennék kíváncsi valami másféle megoldásra, ha valaki már találkozott volna ilyen esettel.

2020. máj. 5. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha van mentésed a rendszerleíró adatbázisról írd vissza és reménykedj.
2020. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincsen mentésem róla sajnálatos módon.

Még rendszer-visszaállításra gondoltam, azonban a Windows frissítés miatt az sincs

Egyéb ötletek?

2020. máj. 5. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
A CCleaner nem csinált mentést? A törlés előtt elméletileg felajánlja a biztonsági mentést. A beállításokban a haladó fülön van egy olyan opció, hogy "Figyelmeztessen a rendszerleíró adatbázis biztonsági mentésére". Ha ebben volt pipa és törlés előtt engedélyezted, akkor valahol meg kell neki lenni. Hogy hol, azt nem tudom, talán a saját könyvtárában.
2020. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat. Nem volt mentés, ki volt kapcsolva. Évekig használtam ezen opcióját a CCleaner-nek, eddig nem volt vele gond, így nem volt bekapcsolva ez a beállítás.

Formáztam a gépet, már úgy sem ártott neki.

Szép napot!

2020. máj. 13. 14:09
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Ha már gyalultad, akkor mimdegy...

De a helyedben én először megpróbáltam volna a hibásan működő programokat újratelepíteni, jó esetben az visszaírja a registrybe a szükséges bejegyzéseket.

A CCleaner meg az utóbbi fél-egy évben már nem az a megbízható és biztonságos szoftver, mint ami előtte volt. A szemét eltávolítására még talán alkalmas, de a registryt nem engedném neki buherálni. Arra még mindig a jó öreg, Jouni Vuorio-féle RegCleanert használom, azzal évtizedek óta semmi gond - persze csak ésszel...

2020. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat!


Formáztam, mert már ráfért. Újratelepíteni a programokat szerintem ugyanannyi időbe telt volna, mint a formázás, illetve a mentések oda-vissza helyezése, mert sem a Steam-es, sem az Origin-es, sem a többi hasonló szoftver alatt futó játék nem akart indulni (ezek újratelepítése rengeteg idő lett volna szintén, több 100 GB), illetve ugye a Miscrosoft alkalmazásai sem.

Most már én sem használom a CCleaner-t, ezzel lehúzta a rolót.

Köszönöm válaszod, szép délutánt!

2020. máj. 27. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!