Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows 10 pro karbantartja...

A windows 10 pro karbantartja maga a rendszerleíró adatbázist, vagy kell külön program hozzá? Vagy nem érdemes hozzányúlni a registryhez? Mit gondoltok? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam bántani. Első telepítéstől fogva minden uninstallt a RevoUninstaller-el csinálok. Az minden fölösleges bejegyzést töröl az adatbázisból. Ugyanígy a hátrahagyott könyvtárakat is.
2020. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1

Meglepődnél, ha egyszer elindítanál egy Beállításjegyzék (ez a legújabb neve a valamikori Registry-nek) karbantartó programot, pl. a Registry First Aid Platinum programot.

2020. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én ismerek egy informatikust, aki havi 3000.-ért karbantartja távolról a rendszeredet. Online dolgozik, Szolnokon lakik és távolról eltudja végezni a heti karbantartást interneten keresztül. Emellett még sok hasznos dolgot is betud állítani a gépen. Akár egy mini házi szervert is képes létrehozni neked, ha van rá igényed.
2020. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3

Minek adjon pénzt ki érte, amikor hetente vagy kéthetente lefuttatja pl. a Wise Care 365 Pro és pl. a Registry First Aid Platinum programokat, ezek tökéletesen megfelelnek a célnak. Mindkét program csak olyan dolgokat keres és talál meg, melyek ténylegesen fölöslegesek, minden találatukat gondolkodás nélkül lehet törölni (sokéves tapasztalat).

2020. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.A CC cleaner registry tisztítójáról mik a vélemények?Tapasztalatok.A microsoft nem ajánlja,úgy tudom.
2020. máj. 10. 14:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#3: Ha valamit hetente karban kell tartani, az azt jelenti, hogy a rendszer eleve pocsékul lett beállítva. De leleményes pasas lehet... tejelsz neki kb. a semmiért, és még te fizetsz azért, hogy a gépedhez is hozzáférjen. Csak gratulálni tudok. :D


Ami meg azt illeti: normálisan kell használni a rendszert, és akkor nem kell a registryben mókolni hetente. Igaz, én már nem használok Windowst, de amíg használtam, soha nem kellett ilyesmikhez folyamodnom. Eleve csak azt telepítek fel, amiről tudom, hogy megbízható, és szükségem van rá. (Ha nem vagyok benne biztos, akkor VirtualBoxban kipróbálom.) Emellett meg csak akkor használok rendszergazda fiókot, ha tényleg elengedhetetlenül szükséges. Korlátozott fiókot használva nehezen állítódna el a rendszer-registry. :) Legfeljebb csak az adott felhasználó regisztry-ága "piszkolódhat be", de felhasználót törölni és létrehozni nem nagy kunszt.

2020. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Normálisan működik,csak érdekel,hogy érdemes-e mondjuk cc cleanert futtatni,vagy nem ér semmit.Mondjuk én azt vettem észre,hogy gyorsabb nem lesz.Ott mászkálni(a registryben) meg veszélyes lehet,sokan azt mondják.Akkor jobb nem hozzányúlni.Távoli hozzáférést senkinek nem engedélyezek,köszönöm a lehetőséget.
2020. máj. 10. 15:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes hozzá semmi külső programot használni. Tök felesleges.
2020. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes semmilyen registry pucolót sem használni, ha az idők folyamán keletkeztek is mostanra már érvénytelenné vált bejegyzések, attól még nem lassul le a Windows
2020. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
El is ronthat valamit,nem?Mert nem microsoft termék,hanem 3. féltől származik,igaz?
2020. máj. 11. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!