Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet a Word-ben a...

Hogy lehet a Word-ben a helyesírás ellenőrzés nyelvét megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Németül írok egy levelet wordben és iszonyat irritáló, hogy az egész doksit aláhúzza pirossal. Próbáltam a beállítások -> nyelv menübe felvenni a németet, valamit telepíteni kellett, majd mikor át akartam váltani a németre, akkor felugrott a gép beállítások nyelv menüje, hogy most akkor rászedi a gépre a német nyelvet és majd azután...

Hát, ezután német lett az egész word, ahogy van, ellenben a helyesírás ellenőrző továbbra is magyarul üzemel, hiába állítom át és ugyanúgy aláhúzza az egész szöveget. Többször hallottam már másoktól, hogy átállították idegen nyelvű szövegírásnál a billentyűzetet az adott nyelvére, de hogy ezalatt pontosan milyen beállítást kell érteni, azt nem tudom. Valaki tippek? Nem lehet csak a helyesírás ellenőrzést más nyelvre beállítani? Mindenképp az egész Word nyelve átállítódik?


2020. máj. 15. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

WPS-t használok, de szerintem Microsoft Officeban is hasonló lehet


Review -> Spell Check -> Set Language


vagyis magyarul talán:


Áttekintés -> Helyesírás ellenőrzés -> Nyelv beállítása (nem biztos hogy szóról szóra így)


Ha még mindig német a Word akkor fordító.

2020. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Melyik Office verzió? (2019-2016-2013-2010-2007-régebbi)

2019-esnél fent a menüszalagon > Véleményezés > Nyelv > Ellenőrzés nyelvének megadása (valószínűleg telepíti, ha még nem volt használva)

Ugyanitt a Nyelvi beállításoknál (vagy a Fájl > Beállítások > Nyelv útvonalon) hozzáadható kézzel is külön megjelenítési nyelv és külön ellenőrzési nyelv is.

2020. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!