Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz valami jó...

Szerintetek lesz valami jó tudomány kütyü amivel a fogyatékos beszédproblémás embereket megváltoztatja normális hangúvá és a helyesírását is profi változtatja?

Figyelt kérdés

Mint pl nálam, ha azt mondom várni akkor úgy hangzik mintha azt mondanám, hogy verni stb. Van már hasonló?

És egyeseknek pl nekem miért ilyen az írása? Pedig kijártam az á. sulit és a középsulit is. Mint pl nálam, ha azt mondom várni akkor úgy hangzik mintha azt mondanám, hogy verni stb. Van már hasonló?



2019. júl. 27. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Logopédus?
2019. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én az r betűt nem tudom kimondani normálisan. Amúgy az első válasz nem hülyeség. Kéne egy kísérlet is, hogy mit reagálnál egy olyan helyen, ahol tudod, hogy az a cél, hogy elméletben lehordanak a sárga földig és meg is teszik.
2019. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
77%
Logopédus, magyartanár.
2019. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már voltam néhányszor. Még 14év felett is, de azt mondták hogy már nem lehet javítani a hangomat. És amikor fiatalabb voltam akkor még lehetett ami sikerült is kicsit. De ugyanolyan a hangom :/
2019. júl. 27. 06:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lesz, igen :)

De addig meg kell tanulnod együtt élni ezzel és elfogadni.

Gondolj arra hogy majd egyszer eljön az idő amikor jobb lesz :)

2019. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En egyszer láttam egy ilyen kis dolgot. Igaz az köszönő viszonyban sincs azzal amire te gondolsz.

Ott a férfi egyáltalán nem tudott beszélni és ezt a nyakához tartotta. Ilyen fura rekedtes gépies volt a gép hangja, helyenként zavaros, érthetetlen. Szóval ez se volt 100%os.

Azt nem tudom hogyan "tudhatta" mit akar mondani a férfi, talán a hangszalagokat vizsgálta vagy mi.


De mindom, ez egy olyan férfinál volt aki egyáltalán nem tudott beszélni és maga a gép is kissé "beszédhibás" volt.


Én el tudom képzelni hogy lesz olyan minőségben is, mint amire te vágysz, de nem 1-2 éven belül.

2019. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 éven belül elképzelhető, hogy lesz olyan kütyü, ami gépi tanulással megtanulja, hogy te hogyan beszélsz és mit szeretnél azzal mondani.
2019. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Csak szerintem nem sok értelme lenne, mert engem jobban zavarna, hogy egy gép beszé helyetted, mint hogy néhány hangot nem jól ejtesz ki.
2019. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dadogás kezelésére vannak már kütyük, például a késleltetett visszajátszás. Ez a legmakacsabb beszédhiba felnőttkorban. Vannak azonban más beszédzavarok, amelyek súlyosabbak, idegvezetési okai vannak. Folynak kísérletek arra, hogy a megszakadt idegi összeköttetéseket valahogy pótolják, így akinek lebénultak a lábai, az újra tudjon járni.

Van már cochleáris implantátum is, ami siketekből csinál olyan hallássérülteket, akik már valamennyire értik a beszédet, sőt van, aki a zenét is élvezni tudja.

Egy színvak ember, aki hallja a színeket:

[link]

szívesen segítene vakoknak, színvakoknak is látni, színeket látni. Bátorít arra, hogy legyél te is kiborg.

Beépített helyesírás-ellenőrzőt nem tudnak kütyükkel megvalósítani, de poszthipnotikus szuggesztióval igen. Ez egy betű-szín szinesztézia, minden betűhöz tartozik egy szín. Ha a leírt szónak nem ugyanazok a színei, mint aminek lennie kell, akkor a szót rosszul írtad, ki kell javítanod. Ahhoz, hogy profin működjön, sokat kell olvasnod.

[link]

lásd a Graféma → szín szakaszt.

2019. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!