Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi Ubuntu verzióhoz (egészen...

KmsRys kérdése:

Régi Ubuntu verzióhoz (egészen pontosan 10.04 LTS) hogyan tudnék letölteni olyan kodekeket, amivel le tudná játszani az mp3 és a 3gp formátumú fájlokat, illetve egyéb más média fájl formátumokat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régi, már nem támogatott, stb, de ehhez ragaszkodom. Próbáltam utána nézni a neten, hogyan oldható meg, olyat találtam, amit be kell írni a terminálba, és akkor elvileg letöltené a kodekeket. Hát sajnos nem jött össze... Akkor megpróbáltam az Ubuntu Software Centerből letölteni az "Ubuntu restricted extras"-t, de az a baj, hogy nincs Install feliratú gomb a jobb oldalt, viszont amit a neten találtam útmutató, ott a képernyőképeken ott volt az install gomb! Az útmutatóban is az Ubuntu 10.04-es verziójával csinálták, tulajdonképpen ugyanúgy néz ki nálam is minden, kivéve az, hogy nincs install gomb. Persze az install gomb hiánya minden más programnál is fenn áll, így nem tudok telepíteni semmit a centerből... Ha a RhythmBox-szal nyitom meg a fájlt, ott elvileg letöltené a kodeket, de persze nem sikerül, mert nem tud csatlakozni a szerverhez (internet kapcsolat van). Gondolom azért, mert már régi OS. Valahonnan máshonnan esetleg le lehetne tölteni a kodekeket? Mert csak a .wav fájlokat tudtam lejátszani vele, de nekem többnyire mp3-aim vannak, ezért jó lenne, ha támogatná.


Egyébként nem igazi gépen van az Ubuntu 10.04 LTS, hanem Oracle VM VirtualBoxban, és a gazda gép Windows 10-es, igazából ezt az Ubuntut csupán csak úgy a feelingje miatt akarom, illetve mivel megtetszett ez a verzió. Persze úgy, hogy azért jó lenne, ha egy ilyen alap dolgot, mint az mp3 zenék lejátszását (ami ráadásul egy olyan formátum, amit elvileg minden lejátszónak támogatnia kellene) is meg tudnék oldani.



2020. máj. 19. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A csomagkezelő beállításánál (/etc/apt/sources.list) állítsd be forrásnak a

[link]

repo-t valahogy így:

deb [link] lucid main restricted universe multiverse

deb [link] lucid-updates main restricted universe multiverse

deb [link] lucid-security main restricted universe multiverse


esetleg még:

deb [link] lucid-proposed main restricted universe multiverse

deb [link] lucid-backports main restricted universe multiverse

de ezen utóbbiak nem stabil frissítések - mindezekről bővebben:

[link]


Így a csomagkezelő le tudja tölteni a szükséges csomagokat.

2020. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, és ezt írja : Could not download all repository indexes


The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.


Talán valami internet beállítással van a gond? Mert a gyakorikérdéseket simán beadja a Mozilla Firefoxba, szóval internetkapcsolat van. Persze nem vagyok egy Ubuntu szakértő, illetve Linux szakértő sem, szóval lehet, hogy én nem csináltam jól valamit. Azt hiszem, ha a lejátszóból akarom letölteni a kodekeket, akkor is ezt írja ki. :-/


Ha van még ötlete valakinek, akkor várom a válaszát!

2020. máj. 19. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A régi, eredeti bejegyzéseket kommenteld ki, tegyél elébük egy # jelet.

2. Majd apt-get update segítségével frissítsd a csomagtárolók indexeit, majd apt-get upgrade-el a csomagokat.

2020. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

Oké, hogy nem feltétlenül bleeding edge verziókat kell telepíteni, de azért egy évtizedes disztróval barátkozni eléggé gerontofil dolog.

Hogyan néz ki most a sources.list fájlod?

Ha sikerült beállítani, akkor utána az ffmpeg és egy lejátszó program fog kelleni. Mondjuk ezeknek rajta kellene lenniük a telepítőn, sőt az installkor fel is kellett volna menjenek. Én inkább ott néznék körül, hogy a hang eljut-e a VBoxtól a hangszóróig.

Az install gomb meg fog jelenni, ha lesznek elérhető repóid.

2020. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a legújabb Ubuntut (20.04 LTS), annyira megtetszett, hogy annyira már nem is izgat a 10.04... Azt fontolgatom, hogy nem csak Virtual Boxban lesz telepítve, hanem a rendes gépre is felteszem majd. Külön jó, hogy Windows mellé is lehet telepíteni, mert hát még új ez az OS nekem, szóval a Windowst érdemes meghagynom. Egyébként az új Ubuntu az lejátszik mindent, telepítésnél direkt bepipáltam a harmadik felek kodekjeit, hogy azokat is szedje le :D
2020. máj. 26. 03:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!