Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jogtiszta Windows-t lehet...

Jogtiszta Windows-t lehet ugyanazzal a kulccsal regisztrálni ugyanazon a gépen?

Figyelt kérdés

SSD-re akarom telepíteni a windows-t úgy, hogy a régi HDD-n levő is működőképes maradjon, ha arról akarok boot-olni.

Azt tudom, hogy egy gépre lehet csak telepíteni, de ez ugyanaz a gép csak duplán. :)



2020. máj. 23. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, de a legjobb ha MS fiókkal társítod, hitelesíted, akkor újratelepítéskor ha nem adsz meg kulcsot, de ms fiókba belépsz, autómatikusan aktiválja is.
2020. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem a lemeztől függ az aktiválás hanem az alaplaptól.

Nyugodtan telepítheted az új lemezre, válaszd telepítéskor hogy nincs termékkulcsom és netre kötés után automatikusan beaktiválja magát a win10. (legális ha a másik lemezen levő is legálisan aktivált és ugyanazt a verziót home/pro telepíted).

2020. máj. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(legalábbis ha a másik lemezen levő is legálisan aktivált...
2020. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem lehet ilyet. Egy licenc egy példányban lehet aktivált még akkor is, ha fizikailag ugyanarról a PC-ről beszélünk. Ha nem OEM, akkor lehet, hogy beaktiválja az SSD-n lévőt, de ezzel deaktiválja a HDD-s példányt. Ki lehet próbálni, bár nem nagyon értem, hogy ez miért szükséges, mármint miért tartanál két ugyanolyan windows-t ugyanazon a gépen így.
2020. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Ez nem egészen így hangzik. Hanem úgy hogy egy licenszel csak egy windowt futtathatsz egy időben.


Egy PCn egyszerre csak egy windowst tudsz futtatni (natívan). De nyugodtan futtathatod felváltva különböző lemezekről..

2020. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Van erre valami hivatalos forrásmegjelölésed? Nekem ugyanis nagyon hasonló szituban volt levelezésem a Microsoft-tal, és akkor elég világosan azt mondták, hogy egy licenc csak egy telepítésen lehet aktív akkor is, ha mindkettő ugyanazon a hardveren van és nem fut egyidőben soha.


De egyébként csak ki kell próbálni, feltelepíted az SSD-re, aktiválod, beboot-olsz a HDD-ről, és megnézed, hogy ott milyen állapotban van, vagy lesz 1-2 nap múlva. Ha megy így, akkor örülsz, ha nem, akkor hol az egyiket aktiválod, hol a másikat, ha retail verziód van, akkor az is működni fog.

2020. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
..bár jobban belegondolva lényegében ugyanazt mondjuk :-)
2020. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megenné a fene ha a hdd tönkremenetele a windows licensz elvesztését jelentené.. =8-()


Sokszor cseréltem már hdd-t telepítettem újra a wint, soha semmi gond nem volt ezzel.

2020. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Más az, ha valaki hdd-t cserél, (akkor a régit már nem használja) és más, ha egyszerre kettőn van telepítve és felváltva fut a windows.

2020. máj. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!