Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy kis exceles másolás...

Egy kis exceles másolás precízebben?

Figyelt kérdés

Van egy egy (A) fájlban egy oszlopom amiben végig van jól hivatkozva egy másik (B) fájl oszlopának az elemeire.

Az (A) fájlban 5 oszloppal jobbra bemásolom újra ugyanazt az oszlopot a hivatkozások sorszáma miatt, viszont így (B) fájlban is 5 oszloppal jobbról veszi az értékeket, míg nekem (B) fájlban csak egy oszloppal jobbrábról kellenének ugyanazok a sorszámok.

Egyelőre kézzel írogatom át soronként az oszlop betűjeleket, de létezik erre valami jobb megoldás? Tudom (B) fájlban inserteljek üres oszlopokat esetleg, de ezentúl valami ügyesebb?

Leszakad a vállam már, úgy hogy nagy segítség volna!

Köszönöm!!!



2020. máj. 29. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene soronként átírnod? Csak az első cellában átírod a formulát, aztán "lehúzod." Vagy ha nincs üres sor az adatodban, csak duplaklikkelj az átírt cella jobb alsó sarkára.
2020. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem ez sajnos ilyen egyszerűen nem működik

(A) fájlban jönnek egymás alatt a (B) fájlról behivatkozott számok pl.:

C12

c20

C54

stb.


Ha átmásolom azt az oszlopot ugyanez lesz csak G-vel, míg nekem mondjuk D-vel kéne, az elsőt átírom D12-re és lehúzom, akkor a D20és D54 helyett D13 és D14 lesz belőle :(

2020. máj. 29. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Gotcha. Így egy kicsit tényleg trükkösebb. Próbáld meg ezt (angol excelem van, sorry:)

A szalagmenüben menj a Formulas tabra, és ott kattints a Show Formulas gombra. (Magyarban talán Képletek/Képletek mutatása lenne, vagy valami hasonló.)

Ez után az eredeti oszlopodban az érték helyet a formula fog látszódni. Copyzd ki az egész oszlopot notepadba, vagy valami más szövegszerkesztőbe, és ott használd a search&replace funkciót. (Pl. ha közvetlen az egyenlőségjel után van a hivatkozott cella, akkor keress "=G"-re, és replaceld "=D"-vel.) Aztán másold ki az egészet, és illeszd vissza az új oszlopba, majd kapcsold ki a képletek mutatását.

2020. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az eredeti hivatkozás pl. E2 volt, akkor az legyen $E2. Ezt elég az első cellában átírni, és "lehúzni" a cella jobb alsó sarkát megfogva, vagy a jobb alsó sarkára duplán kattintva. Így már másolható az oszlop, és az E oszlop hivatkozást nem fogja megváltoztatni.
2020. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 voltam, csak most olvastam a kommented. :(

Akkor a másolt oszlop kijelöl, Ctrl+H (csere), G-ről D-re, és állítsd be, hogy a képletekben is.

2020. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...Na, szóval C-ről D-re.. vagy mittomén már melyik melyik oszlop. :)

De azt csinálhatod, hogy az első oszlopban cseréled az oszlop hivatkozást pl. C -> $C, és utána nyugodtan másolhatod az oszlopot.

2020. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!