Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra van olyan program...

Linuxra van olyan program amely hasonlít a Microsoft Word programhoz és hasonlóan jeleníti meg a dokumentumokat mint a Word?

Figyelt kérdés
Áttérnék Linuxra de csak az tart vissza, hogy sok dokumentumot kell szerkesszek és ezek néha másként jelennek meg azokban a szerkesztő programokban amelyek Linuxra is vannak. Itt most a Libre Office és Open Office programra gondolok. Nem mondom, hogy ezek rosszak de ha megnyitok egy dokumentumot akkor szeretném ha úgy nézne ki ahogy a Word megjeleníti.

2020. máj. 30. 21:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk ha abból indulunk ki, hogy a Ms Office egyes verziói között is lehetnek kompatibilitási problémák...


A képen látható problémával, vagy hasonlóval én még eddig nem találkoztam, pedig 10+ éve használok Open/LibreOfficet, és 2 éve fő rendszerként Linuxot.

Ha valami probléma jelentkezik, annak általában a következő okai lehetnek:

- Pocsék a szerkesztés. Nem véletlenül sulykolták belénk tanáraink (jobb helyeken), hogy hogyan kell szöveget szerkeszteni. Ha ezeket nem tartjuk be, akkor könnyen széteshet a dokumentum, ha más környezetbe kerül.

- Beillesztés helyett csatolás használata. Csatolásnál az objektumok nem kerülnek bele a dokumentumba, csak egy hivatkozás történik rájuk. Ezáltal kisebb lesz a dokumentum mérete, viszont csak abban a rendszerben jelenik meg jól a dokumentum, ahol elkészítettük, és ott is csak akkor, ha az objektumot tartalmazó fájl a helyén van.

- Nincs telepítve a használt betűtípus. Linuxon ha biztosra akarsz menni, célszerű feltelepíteni a MS fontjait, illetve általános elv, hogy hacsak nem indokolt, akkor ne használjünk olyan karakterkészletet, ami nem általánosan elterjedt.


Ezekre ügyelve 99%-ban nem fog az ember problémákba belefutni. (Persze, az azért néha nehezen kivitelezhető, hogy a munkatársat rábírjuk a szabályos szövegszerkesztésre. ;))

Illetve az örök megszívlelendő alapelv: nyers dokumentumot akkor - és csak akkor - adunk közre, ha azt akarjuk, hogy azt módosítani tudják. Máskülönben mindenképp pdf-ben adjuk át.


Egyébként én biztos, ami biztos egy Virtualboxban azért tartalékolok egy Windows+MS Office kombót. Nem kell gyakran használnom, de "biztos, ami biztos". Wine alatt egyébként nem menne... a MS termékeinek csak töredéke fut jól Wine alatt, és az Office nem tartozik ide. VirtualBoxban viszont működik szépen. (Csak a 3D gyorsítást kapcsold ki, sokszor komoly grafikai hibákat okoz.)


Ami pedig az alternatívákat illeti: én a WPS Office-t, valamint a Softmaker FreeOffice-t tudom javasolni. Mindkettő ingyenes, utóbbi (ingyenes) regisztrációhoz kötött. Küllemre jobban akarnak hasonlítani a MS Officera, ha ez számít valamennyit.

Vagy: online office létezik a Microsoft, Google, valamint WPS termékeiből is. Vagy kár ott van a Zoho Docs is, amit indokolatlanul kevesen ismernek. Bár jó tudni, hogy ezek eléggé megritkított szoftverek, jópár funkciót kigyomláltak belőlük.

2020. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem, ez eléggé matematikai dokumentum. Erre én abszolút harmadik utas megoldásként a LaTeX-et javaslom. Az mindenhol ugyanúgy fog megjelenni.
2020. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%
#12 Azt se feledjük, hogy LaTeX használata esetén nagyjából a teljes figyelmünket a tartalomnak szentelhetjük, s nem kell botcsinálta tipográfussá illetve kiadványszerkesztővé lennünk.
2020. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!