Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel, hogyan tudok 87 MB-os...

Mivel, hogyan tudok 87 MB-os jpg képből max néhány megásat csinálni minimális minőségromlással?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Azt a képet iszonyúan le kell méretezni ahhoz, hogy beleférjen pár megába. Az viszont hatalmas minőségi romlás.

A jpg ráadásul gyárilag tömörített formátum, azaz nem tudsz rajta más formátummal sem nyerni.

2020. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, ez nem reális elvárás. Ha leméretezed felére kétszer és lehúzod a jpg csuszkát, akkor a fájlméret lemegy tizedére és az alá is, de a durva információveszteséget nyilvánvalóan nem lehet megúszni.
2020. jún. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor mivel tudok pár megásat csinálni belőle akár nagyobb minőségromlással? Egyelőre semmilyen tömörítőt nem találtam, ami képes 87 MB-s képet kezelni.
2020. jún. 7. 09:32
 4/8 pappgr ***** válasza:
Én betekerném GIMP-be (vagy photoshop, ha van) átméretezném valami normálisabra és exportálnám jpeg-be megint, erős tömörítéssel.
2020. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ingyenes programok közül a Faststone Image Viewert ajánlom az említett műveletekre.
2020. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van photoshop is, csak nem nagyon tudom kezelni. Hogy kell abba tömöríteni? Mentésnél ha a legkisebb fájlméretre megyek, az is bazinagy.
2020. jún. 7. 17:13
 7/8 pappgr ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a képed 10000x10000-es méretezd át pl 4000x4000-re és máris az eredeti méret hatoda.
2020. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a mentésnél van olyan hogy jpeg options ott jól felhúzod a tömörítési rátát
2021. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!