Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell Windowst újratelep...

Hogyan kell Windowst újratelepíteni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy rá rakom a telepítőt egy lemezre vagy pendrive-ra, aztán a gép bekapcsolásakor egy gombot megnyomva a boot menüből kell kiválasztani, hogy reboot adathordozóról vagy ilyesmi és onnan már kezdi is.


Kérlek javítsatok ki, ha tévedek. Tényleg csak ennyi lenne vagy van valami, amit esetleg érdemes még tudnom. Hálás lennék, ha valaki elmagyarázná lépésről lépésre.. :)



2020. jún. 17. 20:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ma elkezdtem újratelepíteni a Windowst.

Minden ment is rendben, addig ameddig el nem kezdte átvizsgálni a fájlokat, meghajtót vagy mit. (Ezt nem tudom pontosan) Csak pörögtek folyamatosan fekete alapon a fehér sorok, de soha nem ért a végére.

Ekkor újraindítottam a laptopot és amikor újra beadta, hogy ellenőrzi vagy mi, nyomtam egy gombot amivel meg lehetett szakítani.

Utána megjelent a windows töltőképernyője, de aztán egy pillanatra kék lett a képernyő (mint a kék halál kb) aztán újraindul..


Most perpillanat az indítási fut...


Valami ötlet, hogy mit ronthattam el? Vagy mi a megoldás?

2020. jún. 20. 16:56
 12/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nyomom a zöld kezet, csak segítsetek :(


Ja, meg írt olyan hibaüzenetet is, hogy:


RecEnv.exe - Sérült fájl

A fájl vagy könyvtár (D:/Program Files/Common Files) sérült és olvashatatlan. Futtassa le a Chkdsk segédprogramot.

2020. jún. 20. 16:59
 13/21 A kérdező kommentje:
*Indítási javítás fut
2020. jún. 20. 16:59
 14/21 A kérdező kommentje:

Ugyebár én lehet, hogy ott hibáztam, hogy nem szabályosan állítottam le a rendszert és amiatt megsérült a fájlrendszer?

Már egy órája töltött a fájlrendszer ellenőrzése (amit feljebb is írtam) és a főkapcsoló gombot hosszan lenyomva kikapcsoltam...

2020. jún. 20. 17:11
 15/21 Derwer ***** válasza:

Akkor minimum a fájlrendszer sérült. Ha csak logikai a hiba nem nagyon gond, úgyis újrarakod, felesleges a javítással vesződni FORMÁZD újra C meghajtót.


Ha formázás után is ez a gond, akkor hardveres a probléma.

2020. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom újraformázni?
2020. jún. 20. 17:28
 17/21 Derwer ***** válasza:

Ez nem túl bíztató kérdés...

Letöltötted a telepítőt. Kiírtad Pendrive-ra. Elindítod róla a telepítőt.

Még mielőtt megindulna a fájlok másolása megkérdezi hova telepítse.

Akkor ott töröld a C meghajtót és az előtte lévő kis partíciókat, majd hozd létre újra és telepítsd oda.

2020. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Próbáld meg mégegyszer formázni és telepíteni. Ha ugyan ez a probléma jelentkezik akkor indítsd el a telepítőt harmadjára is. Majd a shift + F10 billentyűkombináció után előjön a parancssor és írd be, hogy chkdsk <meghajtó betűjele> /R /F (pl.:chkdsk C: /R /F).

2020. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ahogy az már az #5-ben és a #10-ben linkelve volt, partíció törléssel (nem formázgatással) kell windowst tisztán telepíteni.


De azt is megjegyzem hogy döglött hdd-re nem lehet oprendszert telepíteni..!!!


Az #5 link mely két képe közt van ez a lemezellenörzés..?

2020. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A priobléma az én figyelmetlenségem volt és nem töröltem/formáztam a patríciókat.


Egy törlés/formázás után már tette is a dolgát, simán felment és már haszálhatom is.

2020. jún. 20. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!