Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem választja külön a...

Miért nem választja külön a Windows a fülhallgató és a hangszórók hangerejét?

Figyelt kérdés

Ha egy linux alapú rendszer alatt (jelen esetben Zorin OS) bedugom a fülhallgatót, akkor be tudom állítani a hangerőt külön a laptopom hangszóróinak és a fülgallgatónak. Így ha netán kihúzódna (ami gyakran megesik mert nem fogja meg rendesen a jack 3.5mm-es port a csatlakozókat) akkor nem hallaná más is, amit hallgatok, ha előtte lehalkítom. Már megesett az is, hogy kihúzódott félig, de mivel a fülhallgató a fülemen volt, nem vettem észre, és ezért a szobatársaim kényszerből hallgatták amit néztem xd


Van valami megoldás arra Windows alatt is, hogy úgy működjön, mint a linuxon?



2020. jún. 20. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ugyanaz az erősítő adja a hangot a hangszórónak és a fülhallgatódnak is. A kimenet más.
2020. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A Windows az ilyen apró kényelmi funkciókban vagy 15 évvel van lemaradva. Multi desktop, multi clipboard, altdrag, hot corners, iso mount, akkor ez a kimenetenkénti hangerőszabályzás, stb.

Próbáld meg az Eartrumpet nevű programot.

2020. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Argloss ***** válasza:
100%

Legfrissebb Windows 10, Realtek hangkártya a laptopban. Belső hangszóró, jack, hdmi, bluetooth eszközök hangerejét külön-külön megjegyzi. Windows verziót, hangkártya driver frissítést én kipróbálnék a helyedben.


T0ba ezekből kb. minden van már Windowson is.

2020. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Frissítettem a Realtek drivert és tényleg működik! Az Acer valószínűleg nem frissítette az oldalán a letölthető drivereket, mióta kiadták a gépem.


Köszönöm szépen a segítséget! :)

2020. jún. 21. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
A multidesktop meg a multiclipboard van Windowson, altdrag nincs, hotcorners Windows 8-ban volt, iso mount is csak kb. 5 éve van (Linux alatt 10 éve), a perchannel volume pedig Windows-on driverfüggő (Linuxon minden kártyával megy, amin elindul a Pulseaudio).
2020. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Argloss ***** válasza:

Nálam mondjuk alapból egyik linuxon sincs hang, ha bedugott fülhallgatóval indítom el, ki kell húzni, meg visszadugni. A másik kényelmi funkció amit szeretek az-az, hogy jó pár disztribúció simán lekapcsolja a képernyőt teljes képernyős youtube közben.

Persze kb. minden megoldható, ahogy Windows-ra is megvannak a kiegészítők, hogy meglegyenek a hiányolt kényelmi funkciók. Bár bevallom nem egészen értem, hogy ki akarja kínozni magát a hot cornersel. Hú de utálom. :D

2020. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végülis nem vált be... Miután újraindítottam a gépem megint nem ment. Újratelepítettem a gépem, és így megy (még nem telepítettem rá a drivereket). Direkt nem csatlakoztam rá a netre, nehogy magában elkezdjen frissítgetni. Kivettem az automatikus driver frissítést is. Remélem ez így tartósabb lesz :))
2020. jún. 21. 15:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, végülis az se sikerült, az Intel Graphics driver azt hiszem feltette a Realtekest is.


Most azonban remélem sikerült megoldanom. Az Eszközkezelőben a Realtek High Definition Audio-n belül Az Illesztőprogram fülnél rámentem az Illesztőprogram frissítése menüre. Itt a Számítógépről tallózáson belül a Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából menüre mentem. Ott kivettem a Kopatibilis eszközök megjelenítése mellől a pipát, és megkerestem a Microsoft-nál a High Definition Audio Device-t választottam ki. Majd így elmentettem és most működik a különhang.


Egy újraindítás után megmaradtak a különválasztott hangok :)

2020. jún. 21. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!