Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » VirtualBox-ban hogyan tudnék...

KmsRys kérdése:

VirtualBox-ban hogyan tudnék működő Linux Mint-es virtuális gépet csinálni? Esetleg más virtual machine programban?

Figyelt kérdés

A gondom a következő: Telepítettem a Linux Mint Cinnamont (19-es és a 20-as verzióval is próbáltam) az Oracle VM VirtualBox nevű programban. Az a baj vele, hogy minden kattintásnál lezárja a képernyőt, és a jelszót kéri. Ez nagyon idegesítő, mert így nem tudok rajta semmit sem csinálni, elég csak levinni a kurzort a képernyő aljára, de már lezáródik. Ha valaki nem érti, akkor nézze meg ezt a videót, amin a probléma látható: [link]


A videón az látszik, hogy akárhányszor lehúzom az egeret a képernyő alja felé, rögtön lezáródik. Még a hangerőt se tudom állítani, mert akkor is lezáródik. Mi okozhatja ezt? Nem csak telepítés után, hanem telepítés nélkül, csak simán az .iso fájlból futtatva is ezt csinálja, annyi különbséggel, hogy ott nincs jelszó. Ami még érdekes, hogy 1-2 hónapja még nem volt ilyen gond, rendesen lehetett kattintgatni, nem történt ilyen. Csak akkor záródott le, amikor egy ideig nem nyúltam hozzá. De akkor is elég volt egyszer feloldani, és jó volt. Olyan, mintha egyre rosszabb és rosszabb lenne a VirtualBox, mert kezdetben egész jól működött, de mostanában már az a rémálmom, hogy nehogy feldobja ezt a guru meditation ablakot, amin nem lehet tovább jutni...


Azóta a "fizikai gépen" azaz a gazdagépen közben már egy teljes oprendszer újratelepítés is volt, azaz formázva lett a partíció, de ez sem oldotta meg a problémákat. Olyan, mintha a VirtualBox szándékosan szórakozna velem...


Egyébként a gazdagépen Ubuntu 20.04 LTS és Windows 10 van, bekapcsolásnál kiválasztható, hogy melyik induljon el. Én főleg az Ubuntut használom, mert sok dologban jobb a Windowsnál. A Win-t ritkán használom, csak pár olyan dolog miatt, amit azon jobb csinálni, szóval a VirtualBoxot (vagy ha van más ilyen program) akkor azt jó lenne, ha az Ubuntura lehetne telepíteni, mivel azt használom többet. De nekem a Windowson is megfelel a virtuális Linux Mint gép, csak ne záródjon le folyton!



2020. júl. 5. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
A Linux legyen a gazda, a Win 10 pedig a vendég. Linuxra is van virtualizáció. Így alapból tudod használni a Linuxot, a Wint meg csak akkor indítod VM-ben ha kell.
2020. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem jól értelmezted a kérdést. Linuxon szeretnék Linuxos VM-et futtatni. A gazdagépen pedig dual boot-tal van rátéve az Ubuntu és a Windows.
2020. júl. 5. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes jelenség, én évek óta foglalkozok virtualizációval (elsősorban Virtualbox), de még soha nem volt problémám a Linux vendéggel sem. Én javaslom a linuxmint.hu fórumán feltenni a kérdést, ha ez valamilyen Linuxos bug/feature, 100%, hogy tudnak segíteni.

De elvileg lehet Virtualbox bug is.

Esetleg az integrációs szolgáltatásokat telepítheted, hátha...

2020. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld másik verziójú Minttel, vagy Mint helyett másik disztróval, esetleg Virtualbox helyett VMware-rel vagy KVM-mel.
2020. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam másik disztróval, méghozzá Debian 10-zel, szintén Cinnamon asztali környezettel, és pontosan ugyanez a hibajelenség! Szóval a Cinnamonnal van a baja. De hogy lehet, mikor a múltkor még nem volt ilyen? Lehet, hogy az új VirtualBox 6.1.6 verziója bugos a Cinnamonnal? Mert MATE asztali környezettel nincs semmi gond. Valamit be lehet állítani, hogy "barátkozzon" a Cinnamonnal a VirtualBox?
2020. júl. 5. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg VMWare-rel.
2020. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most xfce-s Linux Mintet tettem fel VirtualBoxra, igazából a Cinnamon jobban tetszik, de az Xfce sokkal gyorsabb is, és nem bugos!
2020. júl. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!