Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Inkscape-ben kör(t)diagramot...

Fatspider kérdése:

Inkscape-ben kör(t)diagramot rajzolok, ez megy. Hol és hogy kell beállítani, ha a kört több (pontos) részre szeretném szeletelni és változó körcikkeket szeretnék kapni? Pl. a teljes kört 60%, 2x10%, 4x5%-ra.

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Megrajzolod a kört, bemész az XML szerkesztőbe, és módosítod a kör sodipodi:end tulajdonságát.
2020. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol lehet erről többet olvasni? A kör (XML) beállításai a 360 fokkal van logikai kapcsolatban?
2020. júl. 6. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, próbálgatni kell a sodipodi:start és :end tulajdonságokat.
2020. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

A legritkább esetben javaslom bárkinek is, hogy ne hallgasson T0bára, ezért becsüld meg ezt a ritka pillanatot. Az XML-szerkesztővel izgalmas dolgokat lehet művelni – például ezt is –, de az Inkscape legfőbb erénye, hogy általában kódszerkesztés nélkül, látvány szerint intézheted az SVG felépítését. A geek-megoldás helyett hadd javasoljak két parasztosabbat:

1. Az alapból kínálkozó változat, hogy számold át a százalékot fokra, vagyis szorozd be 3,6-tal, és egy középpont köré rendezett körcikkekből építsd fel a diagramot. A tökéletes illesztéseket a „Kezdet” és „Vég” adatablakocskákban megadható értékek beírásával tudod megvalósítani. Esetedben az első cikk 0-tól 60-ig tart, a második 60-tól 70-ig, a harmadik 70-től 80-ig, stb.

2. Alaposan tanulmányozd a Kiterjesztések menü Megjelenítés almenüjének Szép diagramok (NiceCharts)... pontjának kiválasztásával előhívható funkcióablak lehetőségeit. A „Diagramtípus” opció Tortadiagramra állításával pont azt kapod, amit keresel.

2020. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Hoppá, hát persze, hogy nem szoroztam be 3,6-tal, de a lényeg alighanem kihámozható... Szóval 0-216, 216-252, 252-288, 288-306, 306-324, 324-342, 342-360. De úgysem ezt fogod használni :)
2020. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alaposan tanulmánytam a Kiterjesztések menü Megjelenítés almenüjének Szép diagramok pontjának kiválasztásával előhívható funkcióablak lehetőségeit. A „Diagramtípus” opció Tortadiagramra állításával pont azt kaptam valóban, amit kerestem! Nagyon köszönöm a válaszaitokat, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel, T0ba és tabaki!
2020. júl. 8. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:

#4


Én is kerestem a kezdet-vég mezőket, de nem találtam, ezért fordultam az XML szerkesztőhöz. Talán csak túl kapkodva kerestem...

2020. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!