Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom excel szűrésnél az...

Hogy tudom excel szűrésnél az eredeti állapotot vissza rakni?

Figyelt kérdés

Rá lett szűrve a név oszlopban, hogy abc sorrendben legyenek a nevek, de a sorban lévő adatok nem változtak igy teljesen összekeveredett a hozzácsatolt információ. Azt tudom, a jövőben hogyan lehet ezt elkerlülni a nagy kérdés az, hogy hogyan tudom visszahozni az eredeti állapotot?

Már rá lett mentve és több napos a dolog.



2020. júl. 8. 19:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam ha esetleg a jövőben más is keresné:


Megjegyzés: A rendezés során nincs mód a rendezési sorrend törlésére és a korábban érvényben lévő sorrend visszaállítására. A rendezés előtt azonban tetszőleges értékeket tartalmazó oszlopot is hozzáadhat, így megőrizheti az eredeti rendezési sorrendet, például növeli a számokat. Ezután úgy rendezheti az oszlopot, hogy visszaállítsa az eredeti rendezési sorrendet.

2020. júl. 8. 19:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem tudod visszahozni. Az a gond, hogy nem szűrted, hanem rendezted, azt nem lehet visszarendezni.


Esetleg azt tudod megnézni, hogy van-e valami korábbi biztonsági mentés a gépen és akkor azzal visszaállítod.


A jövőre nézve ha rendezni szeretnél, akkor jelöld ki az egész táblázatot, akkor biztosan jó lesz.

Szűrőnél nem szükséges, ott teljes sorokat szűr, nem tud keveredni az adat.

Illetve az sem árt, ha mielőtt elkezdesz dolgozni, csinálsz egy másolatot, hogy ha valami gebasz van, legyen hova nyúlni.

2020. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez szép és jó amit írtál, viszont ahogy csináltad, úgy a számsor is marad a helyén, semmit nem érsz vele...

Ha azzal együtt rendezed, akkor persze vissza tudod tenni eredeti sorrendbe.

2020. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!