Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Muszáj újrainstallálni a...

Muszáj újrainstallálni a windowst cpu/alaplap/vga/ram cserénél?

Figyelt kérdés
Tehát a fenti hardvereket akarom újitani a gépemen, és igen sok cucc van rajta, amit nem tudok hirtelen hova rakni, ezért se akarom újrainstallálni. Másik ok pedig hogy hardverhez kötött digitális windows licenszem van, ami egy sima újrainstallálásnál is elveszik...

2020. júl. 9. 22:37
 1/3 The Dead and Dreaming ***** válasza:
100%

"Másik ok pedig hogy hardverhez kötött digitális windows licenszem van, ami egy sima újrainstallálásnál is elveszik..."


Nem létezik olyan licenc amit csak egyszer lehetne felhasználni. Általában az OEM az alaplaphoz kötött így, ha cseréled akkor már is megdőlt a dolog. Viszont úgy tudom vannak olyan esetek, hogy át lehet kérni, ha tényleg megvásároltad. (Meghibásodott hardver esetén például.)



Egyébként nem kell újratelepíteni egyik esetben sem. Anélkül is megoldható.

2020. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

csak meghibásodott hardver esetén lehet kérni? mert akkor kamuzok :D

a windows 10 home-t pedig megvettem, meg is van az email róla


Az újratelepítéssel kapcsolatban sokan írták azt amit te, csak olvastam vhol hogy alaplap cserénél azért ajánlott a reinstall

2020. júl. 10. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Igy van, mivel lehetnek stabilitas/teljesitmenybeli problemak, de ha rendesen fel van driverezve, akkor nem lesz gond. Ha megis, akkor meg reinstall.
2020. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!