Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A VLC lejátszóban MP3 fájl...

A VLC lejátszóban MP3 fájl lejátszásakor hogyan lehet eltüntetni a megjelenő képet?

Figyelt kérdés

Amikor a Windows 10 alatt a „Zene” mappában levő fájlt lejátszom VLC-vel, akkor nem a VLC jellegzetes kúpos emblémája, képe jelenik meg, hanem egy másik, a mappában szereplő zeneszám képe jön fel. Korábban a VLC lejátszó emblémája jelent meg ugyan ennél a zeneszámnál.

Amennyiben a „Zene” mappában nyitok egy új almappát, és oda átmásolom ugyan azt az MP3 zeneszámot, akkor a korábban is megjelent VLC embléma jelenik meg.

Nagyon idegesítő tud lenni, hogy nem is ahhoz a zenéhez tartozó kép jelenik meg.

Szeretném, ha a zeneszám nem tartalmazza saját mappaképét, akkor nem jelenjen meg más zeneszám mappaképe. Elegendő nekem a semleges VLC emblémája.

Hogy lehet ezen állítani? Miért lehet, hogy egyik mappában tárolt ugyan annál a zeneszámnál más kép jelenik meg, mint a másik mappában?

Próbálkoztam a VLC újra telepítésével, de akkor sem változott a helyzet.

A VLC verziója: 3.0.11



2020. júl. 10. 01:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod ezt:

Eszközök

Beállítások

Mind

beírod a keresőbe, hogy borító vagy bója

vagy

Kezelőfelület

Elsődleges felületek

Qt

Bója vagy borító megjelenítése a háttérben - kikapcsolni


vagy windowstól függően

(windows/user/your username)AppData\Roaming\vlc\vlcrc


a vlcrc fájlban:


# Display background cone or art (logikai)

#qt-bgcone=1


átírod az 1-et 0-ra és elmented a fájlt.


Az album art cache-t is törölheted, az is itt van.

2020. júl. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es.

Köszönöm a válaszodat. A második lehetőséget kipróbáltam. Valóban eltűnik a kép. De nem csak abból a mappából, ahogy az elején írtam, hanem minden mappából. A kép mindenütt fekete lesz.

Nálam az a probléma, hogy ha a közvetlenül a "Zene" mappába teszem az MP3 fájlt, akkor valahonnan előjön egy nem a zenére vonatokozó kép. Mindegyik MP3-hoz szinte ugyan az a kép, kivéve ha nem tartozik eredetileg hozzá "egy gyári" album fotója. De ha a "Zene" mappában létrehozok egy almappát, akkor már nem jelenik meg az előbb említett kéretlen kép, hanem csak a VLC "bójája". Illetve, amennyiben a zenéhez tartozik "egy gyári albumfotó", akkor az jelenik meg. De ha a "Zene" mappában létrehozott almappából átmásolom közvetlenül a "Zene" mappába az MP3 fájlt, akkor az előbb említett VLC "bója" eltűnik és egy kéretlen fotó jelenik meg, kivéve, ha gyárilag nem tartozik hozzá egy albumfotó.

Azt nem értem, hogy lehet, hogy a mappánként másként jelenik meg a kezelő felületen a fotó (kivéve, ha nem "gyárilag" tartalmaz fotót).

Lehet, így kicsit bonyolultként hangzik, de másképp nem tudtam leírni.

2020. júl. 10. 18:23
 3/12 A kérdező kommentje:
A VLC-t töröltem és újra telepítettem. Sajnos nem oldotta meg a problémát. Hol tudom teljesen kitörölni (minden alkotó elemével együtt a VLC-t), hátha úgy megszűnik ez a kéretlen képes megjelenítés, ha újra telepítem?
2020. júl. 10. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy utánaolvastam, sokaknak van hasonló problémája a vlc-vel. Elég bonyolult kérdés, és úgy tűnik nincs rá igazán megoldás, ez nem működik jól a vlc-ben. Az is baj szokott lenni, hogy a valóságban nem lehet kikapcsolni az internetes borítókeresőjét és a borítók letöltését, hiába kapcsolja ki az ember. A problémádban elvileg segít a borító cache törlése (és a vlc tiltása a netről), de ezt nem elég egyszer törölni, mert ennél a számnál mindig probléma lesz vagy a program újraindításakor, erre már nem emlékszem pontosan.

Ha a borítókép teljes kikapcsolása nálad nem opció, akkor én igazán csak egy dolgot tudok javasolni: zenékhez ne a vlc-t használd. Én sem használtam soha erre a célra, nem a borítókép-mizéria miatt, hanem számomra erre a célra nem igazán vált be. Van sok jó ingyenes zenelejátszó, lehet válogatni.

2020. júl. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, az uninstallhoz használhatod a ccleanert például, ha nem akarsz kézzel az applications datában és a registry-ben törölgetni.
2020. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.

A registry-t hogy lehet a Windows 10 Home esetében elővarázsolni? Ott milyen bejegyzést kell törölni? (Gondolom ott, minden VLC bejegyzést kell törölni.)

ccleanert nem akarok telepíteni. Korábban volt vele egy problémám.

(Az applikations datát elő tudom hozni.)

2020. júl. 11. 16:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs W10-em, a keresőbe regedit, lehet ott is működik. A registry-ben lehet keresni a vlc-re vagy videolan-ra. De nem hiszem, hogy teleszemetelné, a vlc nem olyan. Meg talán az uninstall törli onnan a dolgokat, ki tudja?
2020. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7.

"Elővarázsoltam" a keresőbe beírt "regedit"-tel a registryt. Itt különböző (5 db) HKEY_ mappák jöttek elő.

1. - HKEY_CLASSES_ROOT

2. - HKEY_CURRENT_USER

3. - HKEY_LOKAL_MACHINE

4. - HKEY_USERS

5. - HEKY_CURRENT_CONFIG

Az 1-ben találtam két VideoLAN mappát, és több VLC mappát.

A 3-ban a SOFTWARE mappában találtam VideoLAN mappát.

Ezek szerint végig kell szemezgetni?

Elnézést a tájékozatlanságomért.

2020. júl. 12. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz szemezgetés alatt, ha a keresést, akkor lehet keresni kifejezésre a regeditben is. Amit találsz kitörölheted, nem fogsz vele bajt okozni.
2020. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9.

A szemezgetés alatt azt értettem, hogy megnyitom a mappákat egyenként és kitörlom a VLC és a VideoLAN bejegyzéseket. Ez elég aprólékos művelet lesz.

2020. júl. 13. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!