Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ellehet rejteni kémprogramot...

Ellehet rejteni kémprogramot egy kép "mögé"?

Figyelt kérdés

kémprogram alatt keylogger vagy hasonló vírusra gondolok

nem vagyol jártas a témában de úgytudom hogy emailon keresztül például lehet küldeni keyloggert

kaptam egy online rendelés számlát úgy hogy nem is rendelten semmit, egy pdf fájl volt amit le is töltöttem

nem volt benne semmi érdekes csak a nevem meg hasonló információk amit bárki tudhat, megszerezhet és láttam rajt hogy valami nem stimmel, nagyon kamu szaga volt

megnéztem az email címet jobban és láttam hogy nem @gmail volt hanem @grnail amit én elösször észre sem vettem


na ennek az egésznek nagyon csalás szaga van

meglehet hogy valami rejtett program/vírus lejött a pdf fájlal?



2020. júl. 10. 13:22
 1/5 A kérdező kommentje:
címbe képet írtam de szerintem nem számít hogy pdf vagy valami képről van szó
2020. júl. 10. 13:24
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

"szerintem nem számít hogy pdf vagy valami képről van szó"


De, nagyon is sokat számít.

Egy ismert rendszer (mondjuk a Windows beépített képkezelő rutinjai) sebezhetőségeit kihasználva lehet olyan képet küldeni, ami révén támadhatóvá válik a géped (távoli kódfuttatás, privilégium emelés).

Ugyanezt meg lehet tenni pdffel, ha van a pdf olvasónak ismert sebezhetősége, ugyanakkor pdf-be lehet Javascript kódot írni, ami viszont jóval könnyebben kihasználható támadási felületet ad.

2020. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szóval jó esély van rá hogy tényleg vírust töltöttem le vele?
2020. júl. 10. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

"kaptam egy online rendelés számlát úgy hogy nem is rendelten semmit, egy pdf fájl volt amit le is töltöttem"

Miééért?? :)

"nem @gmail volt hanem @grnail"

Nagy ívben kukába az ilyen levelekkel, utána anti-maleware, víruskeresés, gép fertőtlenítés, kézmosás, zuhanyzás. :)

2020. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...Aki szerint okos dolog volt megnyitni egy ilyen levél mellékletét, kérem indokolja.
2020. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!