Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ingyenes AutoCAD/Inven...

Létezik ingyenes AutoCAD/Inventor jellegű program?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném gyakorolni a 3D-s modellezést, de már nem állok kapcsolatban semmilyen oktatási intézménnyel (hogy hallgatói license-el tudnám megoldani). Ezen felül torrentezés is kizárt, mivel nem egy ismerősöm bukott már bele.


Tudtok valamilyen egyéb programot, ami ingyenesen használható és hasonló jellegű?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 19. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az érdekes, hogy én még élő embert nem láttam, akinek bármi baja lett volna a torrentezéstől. De nem akarlak rá buzdítani természetesen, hisz jómagam is a legális szoftverhasználat, pártján állok.

A helyzet pedig az, hogy hacsak nem valami nagyon speciális programról van szó, majdnem mindig van ingyenes alternatíva. Nyilván lesznek eltérések, meg minden szoftverbe azért bele kell tanulni, de van jónéhány ingyenes 3D-s szoftver, ami említést érdemel.

(Igaz, én az Inventort nem ismerem, szóval nem tudom, pontosan milyen szoftvert keresel, ezért lehet, hogy némelyik tippemmel kissé mellélövök.)


- Blender. Szerintem a 3D-modellezés egyik alapszoftvere, ami rengeteget fejlődött az utóbbi években.

- K3D. Igaz, ez Linucos szoftver, és kicsit puritánabb, de nem rossz.

- OpenSCAD. Ez mondjuk elég távol áll az AutoCADtől, mivel nem vizuálisan, hanem egy leíró nyelv segítségével lehet benne tervezni.

- FreeCAD. Én nem használtam, de azt mondják, ez is egész jó.

2020. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!